Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej Newsletter ANS
N. 2331 - 4/3/2016
Jeżeli newsletter nie ukazuje się poprawnieJemen – Zostały zamordowane cztery siostry, nie ma wieści o ks. Tomie Uzhunnalilu, salezjaninie
Jemen – Zostały zamordowane cztery siostry, nie ma wieści o ks. Tomie Uzhunnalilu, salezjaninie

(ANS – Aden) – Cztery Siostry Misjonarki Miłości, ze zgromadzenia założonego przez matkę Teresę z Kalkuty, zostały bestialsko zamordowane przez uzbrojonych mężczyzn, którzy tego ranka zaatakowali ich klasztor w jemeńskim mieście Aden. Na chwilę obecną nie ma wieści o salezjanie hinduskim, ks. Tomie Uzhunnalilu, który przebywał w klasztorze sióstr. Te informocje przekazał Agencji Fides Wikariat apostolski Arabii Południowej.
:. NEWS
Punto elenco 4/3/2016 - Salwador – Uniwersytet Księdza Bosko inauguruje Naukowy Ośrodek Technologiczny
(ANS – San Salvador) – Dzięki wsparciu jednej z fundacji niemieckiej Uniwersytet Księdza Bosko zainaugurował Naukowy Ośrodek Technologii, Optymalizacji i Profesjonalizmu “Karlheinz Wolfgang”, który przybrał imię od prezesa tej fundacji. Nowe dzieło będzie służyć około 200 wykładowcom z wydziałów inżynierii, technologii i aeronautyki, a także – innym 100 wykładowcom i 3 tysiącom uczniów ze szkół średnich z okolicy.

Punto elenco 4/3/2016 - Włochy – Dzień Krajowej Służby Cywilnej z udziałem prezydenta Republiki Włoskiej
(ANS – Rzym) – W dniu 3 marca, na Kwirynale obchodzono Dzień Krajowej Służby Cywilnej. W obchodach uczestniczył prezydent Republiki Włoskiej, pan Sergio Mattarella. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 wolontariuszy, którzy pełnią aktualnie swoją roczną służbę w ramach Służby Cywilnej. Wśród nich był również 20-letni Dost Mohammad, Afgańczyk, który odbywa ten rok służby w ramach “Salesiani per il Sociale” (SCS/CNOS), biorąc udział w projekcie ...

Punto elenco 4/3/2016 - Indie – Krajowe spotkanie Klubów Praw Człowieka działających w szkołach
(ANS – Hyderabad) – Członkowie Klubów Praw Człowieka to chłopcy i dziewczęta bardzo zaangażowani w swoich szkołach oraz czynnie udzielający się obywatele w ramach kampanii o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. W celu większego zaznaczenia ich obecności na poziomie krajowym i ich dalszego rozwoju jako “leadership” w dniach 21-23 lutego w Navajeevan, blisko Hyderabadu, odbyło się spotkanie Klubów Praw Człowieka działających w szkołach.

Punto elenco 4/3/2016 - Paragwaj – “Nie możemy dlużej pozwolić na całkowitą obojętność władz”
(ANS – Górny Paragwaj) – “Dla mnie być biskupem o sercu salezjańskim znaczy być Dobrym Pasterzem, który oddaje życie za swoje owce, które zna i szuka” – oświadczył w wywiadzie dla ANS bp Gabriel Escobar Ayala, biskup wikariatu apostolskiego Chaco Paraguayo. To oświadczenie wskazuje także na pewien styl życia: “nie możemy pozwolić dłużej na całkowitą obojętność władz”, pozostając w zgodzie z zaproszeniem, jakie kieruje papież: “przezwyciężyć globalizację obojętności”.

Punto elenco 4/3/2016 - Kambodża – W kierunku świetlanej przyszłości salezjańskiej
(ANS – Sihanoukville) – Na ostatni dzień wizyty Przełożonego Generalnego w Kambodży, 2 marca, złożyły się m.in. ważne spotkania z wszystkimi salezjanami przebywającymi w Kambodży oraz Radą inspektorialną prowincji tajlandzkiej, do której należy Delegatura Kambodży.

Wydrukuj dzisiejsze wiadomości
:. FOTOREPORTAŻ
Warszawa, Polska – luty 2016 – W dniach 19-21 lutego, w siedzibie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Warszawie zgromadziło się 39 kandydatów na wolontariuszy misyjnych, aby wziąć udział w teście psychologicznym, oceniającym ich predyspozycje do wyjazdu na misje. Odbyli oni rozmowę z psychologiem, doktorem Jakubem Kołodziejem, oraz dyrektorem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego – ks. Maciejem Makułą, salezjaninem. Na 39 osób stwierdzono przydatność 18 jako wolontariuszy, którzy odbędą swoją praktykę przez krótki okres czasu, i 6, którzy wyjadą na misje na dłuższy okres czasu, tzn. na rok. Warszawa, Polska – luty 2016 – W dniach 19-21 lutego, w siedzibie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Warszawie zgromadziło się 39 kandydatów na wolontariuszy misyjnych, aby wziąć udział w teście psychologicznym, oceniającym ich predyspozycje do wyjazdu na misje. Odbyli oni rozmowę z psychologiem, doktorem Jakubem Kołodziejem, oraz dyrektorem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego – ks. Maciejem Makułą, salezjaninem. Na 39 osób stwierdzono przydatność 18 jako wolontariuszy, którzy odbędą swoją praktykę przez krótki okres czasu, i 6, którzy wyjadą na misje na dłuższy okres czasu, tzn. na rok.
Jesolo, Włochy – 28 lutego 2016 – W dniu 28 lutego miało miejsce Święto Młodych 2016, które odbywało się pod hasłem „Włóż serce”. Jego organizatorem było Salezjańskie Duszpasterstwo Młodzieży regionu Triveneto. Uczestniczyło w nim prawie 8000 nastolatków i młodzieży z oratoriów w Triveneto. Jesolo, Włochy – 28 lutego 2016 – W dniu 28 lutego miało miejsce Święto Młodych 2016, które odbywało się pod hasłem „Włóż serce”. Jego organizatorem było Salezjańskie Duszpasterstwo Młodzieży regionu Triveneto. Uczestniczyło w nim prawie 8000 nastolatków i młodzieży z oratoriów w Triveneto.
Ascurra, Brazylia – 1 marca 2016 – W dniu 1 marca salezjański koledż „Săo Paulo” w Ascurra obchodził 90 lat swojej działalności wychowawczej. W obchodach wziął także udział ks. Natale Vitali, radca regionu Ameryka Cono Sud. Ascurra, Brazylia – 1 marca 2016 – W dniu 1 marca salezjański koledż „Săo Paulo” w Ascurra obchodził 90 lat swojej działalności wychowawczej. W obchodach wziął także udział ks. Natale Vitali, radca regionu Ameryka Cono Sud.
Tunja, Kolumbia – luty 2016 – W dniach 24-26 lutego ks. Miller Barbosa, delegat ds. duszpasterstwa młodzieżowego inspektorii Bogoty (COB), przebywał z wizytą w salezjańskim koledżu w Maldonado. Tunja, Kolumbia – luty 2016 – W dniach 24-26 lutego ks. Miller Barbosa, delegat ds. duszpasterstwa młodzieżowego inspektorii Bogoty (COB), przebywał z wizytą w salezjańskim koledżu w Maldonado.

   27 novembre 2015 – 86Ş assemblea semestrale dell’Unione Superiori Generali (USG) durante la quale sono stati eletti il Presidente Mauro Jöhri, OFM Cap., il Vicepresidente, Michael Brehl, CSSR; il comitato esecutivo e il Consiglio dei 16 – in entrambi i quali č stato eletto Don Ángel Fernández Artime, Rettor Maggiore dei Salesiani – e i membri del Consiglio dei 18.  
SKONSULTUJ ARCHIWUM || NAPISZ DO NAS || ISCRIVI UN AMICO || SKRESL

Powered by Ipermedia Servizi