Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej Newsletter ANS
N. 2328 - 1/3/2016
Jeżeli newsletter nie ukazuje się poprawnieKambodża – Spotkanie Przełożonego Generalnego z Salezjańskim Ruchem Młodzieżowym
Kambodża – Spotkanie Przełożonego Generalnego z Salezjańskim Ruchem Młodzieżowym

(ANS – Phnom Penh) – “To błogosławieństwo i zaszczyt móc Cię powitać w naszym wielkim kraju. Dziękujemy, że zechciałeś do nas przybyć i spędzić ten czas z nami” – powiedział jeden z setki młodych animatorów – chłopców i dziewcząt w wieku od 15 do 25 lat – którzy spotkali się w dniu wczorajszym, 29 listopada, z Przełożonym Generalnym – ks. Ángelem Fernándezem Artime. To spotkanie z młodymi z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego było jednym z najbardziej znaczących momentów jego wizyty w Kambodży.
:. NEWS
Punto elenco 1/3/2016 - Peru – Nadal inwestować w wychowanie młodzieży
(ANS – Arequipa) – Niepokojące są dane dotyczące sytuacji dzieci i nastolatków w Peru. Ponad 120 tysięcy nastolatków pracuje zamiast się uczyć. Każdego dnia można spotkać tysiące dzieci, które pracują na ulicy. Jedni sprzedają cukierki, inni czyszczą buty. Salezjanie z Peru starają się zmienić życie tych tysięcy dzieci. I po 33 latach gromadzą się w tym samym mieście, Arequipa, w którym został założony pierwszy “Dom Księdza Bosko” w 1983 roku.

Punto elenco 1/3/2016 - Dom Generalny – Film o Nino Baglieri: “Atleta Boży”
(ANS – Rzym) – Z okazji kolejnej rocznicy śmierci Nino (Antonio) Baglieri, która miała miejsce 2 marca 2007 roku, w dniach 27 lutego – 5 marca odbywają się różne wydarzenia upamiętniające tego “świętego z Modica”, jak już jest powszechnie nazywany. 27 lutego w jego mieście po raz pierwszy został pokazany film “L’atleta di Dio” (Atleta Boży) w reżyserii Armando Bellocchiego.

Punto elenco 1/3/2016 - Demokratyczna Republika Konga – Tydzień Misyjny Inspektorii Afryki Środkowej
(ANS – Lubumbashi) – W dniach 21-28 lutego, we wspólnotach salezjanów i córek Maryi Wspomożycielki w Afryce Środkowej, podobnie jak we wszystkich innych środowiskach, w których gromadzą się członkowie Rodziny Salezjańskiej z Demokratycznej Republiki Konga, obchodzono “Tydzień Misyjny”.

Punto elenco 1/3/2016 - Indie – Otwarto szkołę rolniczą im. ks. Vendrame
(ANS – Mawpdang) – W dniu 15 lutego w Mawpdang, miejscowości leżącej blisko Silchar, została otwarta i poświęcona nowa szkoła rolnicza im. Sługi Bożego ks. Costantino Vendrame, salezjanina.

Wydrukuj dzisiejsze wiadomości
:. FOTOREPORTAŻ
Mediolan, Italia – 28 lutego 2016 – W dniu 28 lutego odbyło się Forum Młodych 2016, którego organizatorem był Salezjański Ruch Młodzieżowy (MGS), a który skupiał się na temacie Miłosierdzia i duchowości Księdza Bosko. Spotkanie, w którym uczestniczyło prawie 400 osób z regionów Lombardia i Emilia Romagna, a także ze Szwajcarii i San Marino, prowadzili ks. Erino Leoni i młodzi z placówki w Nave (BS). Ks. Claudio Cacioli, przełożony inspektorii Lombardzko-Emiliańskiej, przewodniczył Eucharystii na zakończenie. Mediolan, Italia – 28 lutego 2016 – W dniu 28 lutego odbyło się Forum Młodych 2016, którego organizatorem był Salezjański Ruch Młodzieżowy (MGS), a który skupiał się na temacie Miłosierdzia i duchowości Księdza Bosko. Spotkanie, w którym uczestniczyło prawie 400 osób z regionów Lombardia i Emilia Romagna, a także ze Szwajcarii i San Marino, prowadzili ks. Erino Leoni i młodzi z placówki w Nave (BS). Ks. Claudio Cacioli, przełożony inspektorii Lombardzko-Emiliańskiej, przewodniczył Eucharystii na zakończenie.
Ułan Bator, Mongolia - 27 lutego 2016 – W dniu 27 lutego odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów, które otrzymało 60 uczniów, którzy ukończyli trzyletnią naukę na kierunkach technicznych i akademickich Instytutu Księdza Bosko w Ułan Bator. Ceremonii przewodniczyli: Wenceslao Selga Padilla C.I.C.M., prefekt apostolski Ułan Bator, i ks. Andrea Tin Nguyen, delegat inspektorialny dla Mongolii oraz dyrektor placówki salezjańskiej. Ułan Bator, Mongolia - 27 lutego 2016 – W dniu 27 lutego odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów, które otrzymało 60 uczniów, którzy ukończyli trzyletnią naukę na kierunkach technicznych i akademickich Instytutu Księdza Bosko w Ułan Bator. Ceremonii przewodniczyli: Wenceslao Selga Padilla C.I.C.M., prefekt apostolski Ułan Bator, i ks. Andrea Tin Nguyen, delegat inspektorialny dla Mongolii oraz dyrektor placówki salezjańskiej.
Tlazala, Meksyk – luty 2016 – W dniach 20-21 lutego odbyło się “Campo Savio 2016” pod hasłem “Nastolatkowie i młodzież żyją i wyrażają Miłosierdzie Boże”. W obozie uczestniczyło 280 osób: nastolatkowie, młodzież, salezjańscy animatorzy, dorośli, wychowawcy i działacze duszpasterscy. Tlazala, Meksyk – luty 2016 – W dniach 20-21 lutego odbyło się “Campo Savio 2016” pod hasłem “Nastolatkowie i młodzież żyją i wyrażają Miłosierdzie Boże”. W obozie uczestniczyło 280 osób: nastolatkowie, młodzież, salezjańscy animatorzy, dorośli, wychowawcy i działacze duszpasterscy.
Wrocław, Polska – luty 2016 – W dniach 22-27 lutego odbyła się Kapituła Inspektorialna Prowincji Wrocławskiej (PLO). Wrocław, Polska – luty 2016 – W dniach 22-27 lutego odbyła się Kapituła Inspektorialna Prowincji Wrocławskiej (PLO).

   27 novembre 2015 – 86Ş assemblea semestrale dell’Unione Superiori Generali (USG) durante la quale sono stati eletti il Presidente Mauro Jöhri, OFM Cap., il Vicepresidente, Michael Brehl, CSSR; il comitato esecutivo e il Consiglio dei 16 – in entrambi i quali č stato eletto Don Ángel Fernández Artime, Rettor Maggiore dei Salesiani – e i membri del Consiglio dei 18.  
SKONSULTUJ ARCHIWUM || NAPISZ DO NAS || ISCRIVI UN AMICO || SKRESL

Powered by Ipermedia Servizi