Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. KIM JESTEŚMY

Kim jestesmy ANS - “Agencja iNfo Salezjańska” - jest periodykiem wielotygodniowym telematycznym, organem komunikacji Zgromadzenia Salezjańskiego, zapisanym w Rejestrze Trybunału Rzymskiego pod nr 153/2007.

ANS odpowiada na precyzyjnie sformułowane pragnienie Zgromadzenia Salezjańskiego, aby posiadać profesjonalną strukturę informacyjną, pozostającą w służbie Posłannictwa Salezjańskiego.
Przemyślana, zaprojektowana i wprowadzona w obieg jako agencja prasowa w 1992 roku ANS stanowi dzisiaj centrum informatyczne, które uznając “Szybki Rozwój” świata komunikacji chce ofiarować odpowiednią informację dotyczącą rzeczywistości salezjańskiej.

ANS oferuje adekwatną informację odnośnie do wydarzeń i opinii, które związane są z organami zarządu i animacji Zgromadzenia; życiem i zaangażowaniem Salezjanów i różnych grup Rodziny Salezjańskiej; młodzieżą; tematami wychowawczymi i formacyjnymi; rzeczywistością Kościoła w odniesieniu przede wszystkim do “Vita Consacrata”, ludzi młodych, wychowania i kultury.

ANS, właśnie jako wyraz i narzędzie informacji Zgromadzenia, posiada wymiar światowy. Obecnie informacje ukazują się w sześciu językach: włoskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim i polskim.

ANS bazuje na pracy redakcji centralnej mieszczącej się w Domu Generalnym Salezjanów na via della Pisana 1111 w Rzymie oraz sieci korespondentów i dobrowolnych współpracowników z wielu krajów pięciu kontynentów.