Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

11/3/2016 - Filipiny - “Udajemy się tam, gdzie nikt nie chce iść”
Zdjęcie artykułu -FILIPINY – “UDAJEMY SIę TAM, GDZIE NIKT NIE CHCE Iść”

(ANS – Talisay) – Drugi dzień swojej wizyty w inspektorii Filipin Południowych Przełożony Generalny spędził w domu formacyjnym w Lawaan, w mieście Talisay. Odwiedził tam nowicjat i spotkał się z salezjanami z różnych wspólnot z Cebu i Dumaguete, podkreślając, że już samo spotkanie się z każdym salezjaninem z inspektorii jest wystarczającym motywem, aby odbyć tę długą podróż.

W czasie konferencji, którą wygłosił do salezjanów, mówił o swoich podróżach i placówkach salezjańskich w Sudanie, Jemenie, Pakistanie i Mongolii. Następnie stwierdził, że jest szczęśliwy, widząc gorliwość misyjną inspektorii FIS, zachęcając salezjanów, by ją nadal podtrzymywali.

Potem wezwał salezjanów do kontynowania posłannictwa Księdza Bosko, stwierdzając, że synowie Księdza Bosko są bardzo doceniani na poziomie światowym, ponieważ udają się w te miejsca, gdzie nikt nie chce iść, i podtrzymuję opcję na rzecz ubogich. Na koniec wskazał na cztery wyzwania: żyć konsekracją i posłannictwem nie jako zwykli działacze społeczni; troszczyć się o życie braterskie; okazać szczególną miłość ubogim oraz – pozostać pokornymi.

Po spotkaniu z Radą Inspektorialną ks. Ángel Fernández Artime zatrzymał się na krótko w Instytucie Technologicznym “Don Bosco”, a następnie odwiedził Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes, gdzie przewodniczył Mszy św., w którym uczestniczyła  Rodzina Salezjańska.

Wieczór upłynął w miejscowym ośrodku młodzieżowym, gdzie młodzi wystąpili z tańcami i przedstawieniami teatralnymi, oraz w domu dla młodzieży z problemami w Liloan, gdzie młodzi, pomimo późnej pory, z niecierpliwością czekali na to spotkanie z Przełożonym Generalnym.

Opublikowano 11/03/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca