Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

7/11/2013 - Niemcy - Wolontariusze Księdza Bosko rozpoczynają swoją służbę
Zdjęcie artykułu -NIEMCY – WOLONTARIUSZE KSIęDZA BOSKO ROZPOCZYNAJą SWOJą SłUżBę
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Monachium) – W ostatnich tygodniach czterdziestu ludzi młodych w wieku od 18 do 27 lat rozpoczęło rok wolontariatu jako “Wolontariusze Księdza Bosko”. Wolontariusze udzielają się w strukturach salezjańskich na terenie Niemiec, pracując na placówkach działalności społecznej, ośrodkach opieki, wychowania i zatrudnienia młodzieży. W połowie października wszyscy oni zgromadzili się w „Salesianum” w Monachium, aby rozpocząć kurs wstępny. 

Spośrod 40 ludzi młodych, 32 odbywa wolontariat na placówkach społecznych, podczas gdy pozostałych ośmiu służy w ramach wolontariatu federalnego, uczestnicząc w projekcie realizowanym przez rząd niemiecki.

Wbrew obawom, także w tym roku liczba wolontariuszy się zwiększyła. „Na początku nasze oczekiwania były mniejsze, gdy chodzi  o rok 2013/2014 w porównianiu z rokiem poprzednim; spodziewaliśmy się spadku liczby kandydatów, jak to miało miejsce w przypadku wszystkich innych wydarzeń związanych z wolontariatem” – wyznaje Claudia Mayer, odpowiedzialna za wolontariat salezjański w Niemczech.

Jednakże, zwłaszcza w sierpniu i wrześniu, liczba kandydatów na rok 2013/2014 osiągnęła tendencję zwyżkową; pojawiły się kolejne podania, tak więc sądzi się, że uda się wypełnić wszystkie dostępne miejsca. „Biorąc pod uwagę nasze wcześniejsze oczekiwania, jesteśmy bardziej niż zadowoleni” – komentuje pani Mayer.

Rosnące zainteresowanie ze strony młodzieży działalnością salezjańskiego wolontariatu można wyjaśnić przede wszystkim, jak twierdzi odpowiedzialna, możliwością pracy w zróżnicowanych i interesujących strukturach, jakie są im udostępnione. „Nasze dzieła obejmują całą gamę możliwych usług na rzecz dzieci i młodzieży. To czyni salezjański wolontariat interesujący i zróżnicowany”.

Do 40 wolontariuszy z placówek salezjańskich w Niemczech dochodzi także 54 dorosłych Niemców, którzy rozpoczęli swój wolontariat jako “Wolontariusze Księdza Bosko” w ramach salezjańskich projektów za granicą.

Opublikowano 07/11/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca