Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

5/11/2013 - Włochy - Udostępniono nową stronę Inspektorii Lombardzko-Emiliańskiej
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – UDOSTęPNIONO NOWą STRONę INSPEKTORII LOMBARDZKO-EMILIAńSKIEJ

(ANS –Mediolan) – We wspomnienie liturgiczne św. Karola Boromeusza, patrona Inspektorii Lombardzko-Emiliańskiej, została udostępniona nowa strona inspektorialna, która, jak to napisał inspektor ks. Claudio Cacioli, “chce stanowić punkt odniesienia dla tych wszystkich, którzy żyją charyzmatem wychowawczym Ks. Bosko na terenie, na którym działamy, starając się wzmocnić wspólne zaangażowanie w służbę na rzecz młodzieży, będąc także obecnym na cyfrowym podwórku internetowej sieci”.

Na nowym portalu, dostępnym pod adresem www.salesianilombardiaemilia.italbo po automatycznym przekierowaniu z  www.salesiani-ile.it, można znaleźć informacje dotyczące domów inspektorii, przeglądu prasowego związanego z poszczególnymi dziełami i komunikacją społeczną na poziomie inspektorialnym. Ponadto będzie można zapoznać się z agendą informującą o różnych wspólnych spotkaniach.

Przewidziany jest także dział pod nazwą “Fotonline”, wzorujący się na rubryce ANS o nazwie “Fotocronaca”, w ramach którego będą prezentowane zdjęcia ze znaczących spotkań na różnych placówkach inspektorii z prostym opisem objaśniającym. Gdy chodzi o domy inspektorii, te są od razu dostrzegalne w sekcji “Dove siamo” (Gdzie jesteśmy), ułatwiając temu, kto jest zanteresowany danym dziełem, szybki dostęp.

Urzeczywistnienie projektu związanego z uruchomieniem nowej strony inspektorialnej wpisuje się w szerszy projekt dotyczący procesu przemyślenia instytucjonalnej i nieformalnej obecności w siecie internetowej i sieciach społecznościowych Inspektorii Lombardzko-Emiliańskiej (która obejmuje także placówki salezjańskie w Szwajcarii i San Marino).

W ubiegłym roku została odnowiona strona lokalnego MGS, wraz z profilami w sieciach społecznościowych z nią powiązanymi: Twitter, YouTube i Facebook. W tym roku przyszła kolej na oficjalny kanał Inspektorii, również połączony ze stroną Facebook i Google+.

Temu przedsięwzięciu przyświeca zamiar, by być obecnym także na tym podwórku, w typowym dla nas stylu, stylu salezjańskim.

Opublikowano 05/11/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca