Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

19/9/2013 - Hiszpania - VII Dni szkoleniowe Bosko Taldea
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – VII DNI SZKOLENIOWE BOSKO TALDEA
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Logroño) – W dniach 14-15 września Federacja “Bosko Taldea” zorganizowała VII edycję Dni szkoleniowych. Spotkanie, które odbyło się w Instytucie Dominika Savio w Logroño, zgromadziło około 150 ludzi młodych. Dni te łączyły się także z obchodami 15. rocznicy Federacji, które obejmą rok szkolny 2013-2014.

Podobnie jak w przypadku innych edycji, także w tym roku oferta szkoleniowa była bardzo bogata. W ramach szkolenia podstawowego najmłodsi mogli wziąć udział w zajęciach dotyczących trzech przestrzeni cieszących się szczególnym zainteresowaniem, takich jak: dydaktyczne wykorzystanie portali społecznościowych, co mogli uczynić w ramach warsztatów prowadzonych przez panią Marian Serrano, delegatkę inspektorialną ds. komunikacji społecznej salezjańskiej Inspektorii Bilbao; zajęcia dynamiczne, które koordynowała Sandra Torres czy propozycja wychowawcza w stylu salezjańskim pod okiem byłego wychowanka salezjańskiego, Ángela Gudiña.

Natomiast w ramach szkolenia ustawicznego zostało zaproponowanych 6 modułów, cztery i pół godziny każdy, adresowanych do młodych animatorów i animatorek: księgowość dla stowarzyszeń; ekspresja i kreatywność; praca z młodzieżą przeżywającą trudności w czasie wolnym oraz trzy inne warsztaty szkoleniowe dla animatorów różnych grup wiekowych: od IV do VI klasy szkoły podstawowej; dwóch pierwszych lat szkoły średniej oraz nastolatków i młodzieży.

Warto zaznaczyć, że w Dniach Szkoleniowych uczestniczyli także młodzi, którzy uczęszczają do Szkoły Czasu Wolnego Don Bosco w La Rioja, która prowadziła Café-Teatro; ci młodzi mieli swój występ w sobotni wieczór, 14 września.

Rano następnego dnia został zaprezentowany projekt Arreta, którego celem jest włączenie młodzieży w proces przedsiębiorczości indywidualnej i grupowej. W prezentacji projektu uczestniczyła także Olga Gómez z Konsorcjum Agencji Baskiejskiej ds. Innowacji, która będzie towarzyszyć osobom biorącym udział w tym projekcie przez cały czas trwania kursu.

Dni zakończyły się tradycyjnym zdjęciem grupowym i Eucharystią, której przewodniczył inspektor Bilbao, ks. Félix Urra.

Opublikowano 19/09/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca