Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

13/9/2013 - Dom Generalny - Wiązanka, którą widać: plakat
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – WIąZANKA, KTÓRą WIDAć: PLAKAT

(ANS – Rzym)– Jest gotowy i dostępny plakat Wiązanki 2014, której temat został przedstawiony w dniu 3 czerwca na zakończenie pierwszej sesji Rady Generalnej. Można go pobrać w formacie pdf i poprosić o psd do photoshopa.  

Wiązance Przełożonego Generalnego, która zostaje przekazana wszystkim grupom Rodziny Salezjańskiej, towarzyszy plakat, który w ostatnich latach cieszył się dużym powodzeniem i uznaniem. Poster ten, stając się niemalże ikoną tematu, przywołuje, poprzez obrazy i hasło, bogatą treść, która, zaprezentowana pobieżnie na początku czerwca, będzie skompletowana i pogłębiona w dniu 31 grudnia w formie Komentarza do Wiązanki.  

Także w tym roku Dykasteria ds. Komunikacji Społecznej poprosiła różne ośrodki i zawodowych grafików o przygotowanie projektów. Nadeszło 15 prac z Inspektorii Włoch Południowych, Piemontu i  Valle d’Aosta oraz Wschodnich Stanów Zjednoczonych, Ekwadoru i Brazylii.

W selekcji projektów graficznych i kolejnych fazach opracowania plakatu uczestniczył sam Przełożony Generalny, który służył wskazówkami, tak by powstały projekt mógł bezpośrednio i skutecznie odzwierciedlić przesłanie Wiązanki.

Pomysłodawcą i wykonawcą plakatu Wiązanki 2014 jest Fabrizio Emigli, zawodowy grafik włoski, który jest także autorem Wiązanek z wcześniejszych lat.

Prezentowany obraz – kolaż fotografii i grafiki – uwypukla dwa punkty wskazane w temacie Wiązanki 2014:  

  • powrócić do Ks. Bosko – myśl wielokrotnie podkreślana przez ks. Pascuala Cháveza – aby zaczerpnąć z jego doświadczenia duchowego;
  • kroczyć drogą świętości zgodnie ze specyficznym powołaniem każdej grupy Rodziny Salezjańskiej.

Układ rąk Ks. Bosko ma ściśle określone znaczenie: prawa, którą błogosławi, odsyła do relikwii, która od 2009 roku peregrynuje w 130 krajach, w których salezjanie są obecni; lewa,  złożona na piersi, przypomina, że posłannictwo Ks. Bosko i Rodziny Salezjańskiej, które jest wychowawcze i duszpasterskie, stanowi wyraz miłosierdzia chrześcijańskiego (tak więc Miłości) i jest “sprawą serca”, jak zwykł mawiać święty z Turynu.  

Przy tej okazji Dykasteria ds. Komunikacji Społecznej, zbierając uwagi, jakie zostały poczynione w ostatnich tygodniach, zmieniła także brzmienie hasła w języku angielskim i hiszpańskim.

Na stronie sdb.org – w dziale Wiązanka, który z czasem się wzbogaci o inne treści – jest dostępna cyfrowa wersja plakatu, a w międzyczasie jeden egzemplarz jest rozprowadzany z numerem letnim ANSfoto.

Opublikowano 13/09/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca