Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

15/7/2013 - Filipiny - Kurs komunikacji społecznej dla postnowicjuszy
Zdjęcie artykułu -FILIPINY – KURS KOMUNIKACJI SPOłECZNEJ DLA POSTNOWICJUSZY
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Canlubang) – Zgodnie ze wskazaniami “Ratio” i “Salezjańskiego Systemu Komunikacji Społecznej”, formatorzy z salezjańskiego postnowicjatu z Canlubang – w którym przebywają salezjanie z obu Inspektorii filipińskich – włączyli w końcu kurs w zakresie komunikacji społecznej w swój program formacyjny.

Zdecydowano się na to, aby młodzi salezjanie mieli możliwość zapoznania się z wiedzą na ten temat i nabycia kompetencji, które są niezbędne do wychowania i ewangelizowania młodzieży dzisiaj. Kurs ten, który uważany jest za część składową salezjańskiej formacji nowicjuszy, został zaproponowany w połączeniu z kursami filozofii, katechetyki i salezjańskich studiów.

Chociaż kursy w zakresie komunikacji społecznej były już sporadycznie prowadzone w przeszłości, teraz zostały formalnie włączone w program studiów w tej szczególnej fazie formacji salezjańskiej. Ks. Caesar Dizon, wikariusz i wykładowca katechetyki w postnowicjacie, jest koordynatorem kursu i ma jedną lekcję tygodniowo dla postnowicjuszy: w każdy poniedziałek dla alumnów I roku i w każdy czwartek dla tych z II roku.

Książka “Shepherds for an Information Age” (Pasterze dla epoki informatyki), wydana przez BOSCOM-INDIA, jest jedną z pozycji, na której ten kurs się zasadza. Poza tym metodologia kursu przewiduje, że każdy z postnowicjuszy będzie prowadzić jedną z lekcji tego kursu. Ten, kto został mianowany liderem, musi potem dostosować dany materiał do filipińskiego kontekstu, a oprócz podania punktów do refleksji za pomocą video czy prezentacji, musi także towarzyszyć kolegom w zajęciach grupy. “Do tej pory lekcje te odznaczały się zaskakującą kreatywnością i zabawą” – mówi jeden z postnowicjuszy. Każda lekcja kończy się weryfikacją osiągniętych celów i oceną skuteczności lidera.  

Materiały wykorzystane w lekcjach są dostępne on-line w dziale “eClassroom”, by mogły być potem spożytkowane przez postnowicjuszy, którzy przyjdą w najbliższych latach, a także przez salezjańskich animatorów w ich pracy formacyjnej.

Oprócz lekcji postnowicjusze będą uczestniczyć w pełnym dniu roboczym w miesiącu listopadzie, który obejmie seminarium i warsztaty; te zostaną zorganizowane przez Biuro Komunikacji Społecznej Inspektorii Filipin Północnych. Ks. Bernard Nolasco jest odpowiedzialny za Komisję.

Opublikowano 15/07/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca