Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

3/7/2013 - Kolumbia - Komunikacja społeczna w domach formacyjnych
Zdjęcie artykułu -KOLUMBIA – KOMUNIKACJA SPOłECZNA W DOMACH FORMACYJNYCH
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Medellín) – Idąc za liniami przewodnimi, jakie zaproponowała Dykasteria ds. Komunikacji Społecznej, ekipa komunikacji społecznej z Inspektorii Medellín zorganizowała kurs dla salezjanów w formacji początkowej. Dla tych z Postnowicjatu “Błogosławiony Filip Rinaldi” w dniach 6-8 czerwca, zaś dla nowicjuszy z domu “Najświętszego Serca” od 12 do 14 czerwca.

Zgodnie z tym, co zakłada Salezjański System Komunikacji Społecznej (6.2.2 Polityka dla obszarów działalności – Formacja), i art. 82 Regulaminów, powinno się zorganizować dobrze przygotowany dzień szkoleniowy, którego przedmiotem byłyby takie kwestie, jak skuteczna i asertywna komunikacja, rodzaje dziennikarskie, fundamentalne zasady grafiki, fotografii i video, produkcja audiowizualna, z uwzględnieniem metodologii, która sprzyja pracy zespołowej i uczestnictwu wszystkich członków poszczególnych domów. Wszystkie te zagadnienia zostały przybliżone w sposób praktyczny przez profesjonalistów z inspektorialnej ekipy komunikacji społecznej.

Było to bardzo znaczące spotkanie dla wszystkich uczestników, także dzięki doświadczeniu, jakie już wcześniej posiadali w tym względzie, rodzinnemu klimatowi, środowisku sprzyjającemu dynamicznej pracy, momentom radości, dzielenia się spostrzeżeniami i kreatywnością… W ten sposób otrzymane rezultaty, zarówno te dotyczące oceny kursu, jak i prac końcowych, wyrażały treści specyficznie salezjański posłannictwa na rzecz młodzieży.

Najbliższa edycja kursu odbędzie w Aspirantacie i Postnowicjacie “Błogosławiony Michał Rua” w Rionegro w dniach 16-18 lipca. Po tym cyklu kursów w domach formacyjnych kolumbijskiego departamentu Antioquia, wszystkie prace zostaną umieszczone na stronie Inspektorii: www.salesianosmedellin.org.

Opublikowano 03/07/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca