Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

26/2/2013 - Irlandia - Urna Księdza Bosko na ziemi św. Patryka
Zdjęcie artykułu -IRLANDIA – URNA KSIęDZA BOSKO NA ZIEMI śW. PATRYKA
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Dublin) – W sobotę, 23 lutego, rozpoczęła się peregrynacja relikwii Ks. Bosko w Irlandii. Relikwia, przechowywana w urnie, będzie odwiedzać placówki salezjańskie Inspektorii pw. św. Patryka do 7 marca.

Ceremonia rozpoczęcia peregrynacji, która odbyła się w kościele pw. św. Agnieszki w Crumlin, w Dublinie, została zwieńczona celebracją eucharystyczną, której przewodniczył bp Charles J. Brown, nuncjusz apostolski w Irlandii. Następnego dnia, także w tym kościele, zostały odprawione kolejne Msze święte w obecności urny, a po południu urna została oddana do publicznej czci wiernych. Wieczorem, w Maynooth, gdzie znajdują się różne uczelnie, pewna ilość studentów uczestniczyła w katechezie poświęconej osobie Ks. Bosko i nabożeństwie liturgicznym przy urnie. 

Wczoraj, w poniedziałek 25 lutego, relikwia została przewieziona do szkoły salezjańskiej w Celbridge, gdzie przez całe dopołudnie uczniowie mogli wziąć udział w różnych nabożeństwach i celebracjach, jakie zostały przygotowane z okazji peregrynacji urny; natomiast po południu bramy szkoły stały otworem, aby umożliwić także innym osobom odpowiednie przeżycie refleksji i modlitwy. Eucharystia wieczorna zakończyła ten dzień spotkania.

“Jest to bardzo piękna chwila i wielka okazja dla Rodziny Salezjańskiej oraz wszystkich Irlandczyków, która pozwala odkryć nowe obszary swojego życia chrześcijańskiego; Ks. Bosko przychodzi, aby nas pobłogosławić, wstawiać się za nami i przypomnieć, że Bóg jest miłością i że nas kocha” – stwierdza ks. Łukasz Nawrat, polski salezjanin misjonarz w Irlandii, który towarzyszy urnie w jej peregrynacji po kraju. 

“Dziękujemy Bogu i ks. Pascualowi Chávezowi, Przełożonemu Generalnemu – kontynuuje – za piękny prezent i możliwość podjęcia na nowo zaangażowania wraz z całą Rodziną Salezjańską, a zwłaszcza młodzieżą, aby mogła wsłuchać się i dzielić Dobrą Nowiną oraz odkryć cudowne znaczenie duchowości salezjańskiej”.

Więcej informacji na temat peregrynacji relikwii w Irlandii na specjalnie przygotowanej stronie: www.donboscorelics.ie

Opublikowano 26/02/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca