Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

30/11/2012 - Dom Generalny - PE: Inspektorzy Europy w pracy
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – PE: INSPEKTORZY EUROPY W PRACY
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Rzym) – W dniu dzisiejszym, 30 listopada, we wczesnych godzinach popołudniowych rozpoczęło się IV Spotkanie Inspektorów Europy. W najbliższych dniach będą omawiane tematy, które pozwolą zorientować się co do obecnej sytuacji i dalej kontynuować Projekt Europa, zapoczątkowany przez Zgromadzenie Salezjańskie w styczniu 2009 r., uwzględniając przy tym obecne czasy i drogę Kościoła.

Po raz kolejny tym, co gromadzi przełożonych okręgów salezjańskich ze Starego Kontynentu, jest Projekt Europa, z racji którego ma miejsce to, odbywające się już co dwa lata, spotkanie. Istotnie, poprzednie miało miejsce dokładnie dwa lata temu. 

W obradach, które zakończą się w niedzielę 2 grudnia, będą uczestniczyć także Przełożony Generalny i członkowie Rady Generalnej, którzy powrócili w tych dniach z czterech zakątków świata.

Inspektorzy Europy będą omawiać cztery tematy w ramach tyluż sesji roboczych, wysłuchując konferencji, dzieląc się opiniami i pracując w grupach.

  • Przełożony Generalny oceni realizację Projektu Europa na bazie kwestionariusza, który został skierowany do Inspektorów;
  • Arcybiskup Salvatore Fisichella, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, w sobotę do południa omówi temat: „Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej w Europie”; 
  • W sobotę po południu ks. Vito Orlando przedstawi wyniki badania na temat: “Zainteresowanie migrantami i Posłannictwo salezjańskie w wielokulturowych społecznościach Europy”;
  • W niedzielę do południa Inspektorzy Europy zostaną poproszeni o wypowiedzenie się odnośnie do przyszłości Projektu Europa.


Wcześniej odbyły się następujące Spotkania Inspektorów Europy:

  • 1 - 5 grudnia 2004: “Razem dla młodzieży Europy”;
  • 27 – 30 listopada 2008: określenie treści Projektu Europa, jakiego zażądała Kapituła Generalna 26;
  • 26 – 28 listopada 2010: ocena pierwszego priorytetu: “rewitalizacja endogenna (wewnętrzna) charyzmatu salezjańskiego” i otwarcie PE na Rodzinę Salezjańską i MGS.

Opublikowano 30/11/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca