Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

8/10/2012 - Indie - II Krajowa Konferencja na temat Edukacji
Zdjęcie artykułu -INDIE – II KRAJOWA KONFERENCJA NA TEMAT EDUKACJI
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Kalkuta) – II Krajowa Konferencja na temat Edukacji salezjańskich szkół z Indii (NECDBS po angielsku) i Zgromadzenie Ogólne Forum salezjańskich szkół Indii odbyły się w dniach 28 września – 1 października w “Don Bosco Park Circus” w Kalkucie. Uczestniczyło w nich 160 dyrektorów szkół salezjańskich z różnych inspektorii hinduskich.

W spotkaniu uczestniczyli: Gubernator Zachodniego Bengalu i Sekretarz ds. Edukacji szkolnej; ks. Maria Arokiam Kanaga, Radca regionu Azja Południowa; bp Thomas D’Souza, arcybiskup Kalkuty; ks. Thomas Ellicherail, Inspektor Kalkuty; ks. VM Thomas, Inspektor Guwahati; ks. Maria Charles, Sekretarz “Don Bosco Youth Animation” i ks. Miguel Angel García z Dykasterium ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

W swoim wystąpieniu ks. García zaproponował 3 strategie odnośnie do przyszłości: dać poznać i dzielić się “dobrymi praktykami” z salezjanami z różnych szkół; wzmocnić formację członków organów zarządzania i nauczycieli pod względem pedagogicznym i znajomości charyzmatu salezjańskiego; pogłębić wśród młodzieży System Prewencyjny i Edukację oraz rozwinąć Duszpasterstwo, które byłoby odpowiednie do wyzwań płynących ze świata młodzieży.

Konferencja uwypukliła “tendencje, jakie wyłaniają się na polu edukacji” i nowe metody docierania do młodzieży, które pozwalają bardziej się do niej zbliżyć i przystępniej przekazać wiedzę, a przede wszystkim prowadzą do bardziej pogłębionego i chrześcijańskiego zrozumiania świata. Bardzo ważne były także refleksje dotyczące nowych technologii w edukacji i nowych publikacji.

Główny temat – “Tendencje, jakie wyłaniają się na polu edukacji” – wzbudził szerokie zainteresowanie, a to dzięki praktycznemu podejściu, jak i temu, że oferował on wskazówki i pomoc dla tych, którzy chcą być na bieżąco z problematyką szkolną. Bardzo cenne były także informacje dotyczące rzeczywistości poszczególnych inspektorii. 

Wnioski, jakie wyłoniły się w czasie konferencji – która uczyniła nieletniego ośrodkiem szczególnej troski wychowawczej – znaczą ważny etap na poziomie realizacji wizji i posłannictwa, jakie salezjanie planują w perspektywie przyszłości.

Opublikowano 08/10/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca