Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

3/9/2012 - Dom Generalny - PE: złożona rzeczywistość Polski
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – PE: ZłOżONA RZECZYWISTOść POLSKI

(ANS – Rzym) – We wrześniu analiza sytuacji, w jakiej znajdują się młodzi Europejczycy – i w konsekwencji, w jakiej działają salezjanie w ramach Projektu Europa – skupia się na Polsce; kraju, który odzwierciedla możliwości i kontrasty całego kontynentu.

Polska, ze swoimi prawie 40 milionami mieszkańców, położona w środku Europy, stanowi prawie że “filtr naturalny” pomiędzy dwoma rzeczywistościami: europejską i radziecką. Nierozerwalnie związana z tradycją katolicką, jest jednak silnie znaczona przemożnym wpływem nowoczesności i konsumizmu, które zakorzeniły się na zgliszczach starego reżimu politycznego.

Tę rzeczywistość, złożoną i wieloraką, na którą składa się wiele przeciwstawień, opisuje nam szczegółowo w rubryce “Serwis” ks. Tomasz Kijowski, salezjanin. 

Tej analizie towarzyszy przybliżenie wieloletniego doświadczenia ks. Andrzeja Szpaka, pracującego wśród trudnej młodzieży. Jego pielgrzymki z młodymi z marginesu mogłyby się wydawać tylko lokalnym epizodem; jakkolwiek, zaproponowanie zagubionym młodym pewnej perspektywy może być wskazaniem wartościowej drogi dla milionów innych ludzi młodych z bardzo wielu krajów, którzy, w zglobalizowanym społeczeństwie, egzystują w podobnych warunkach.

Opublikowano 03/09/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca