Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

21/8/2012 - Włochy - “Come to Bosco 2012”: wielkie spotkanie młodych na ziemi Księdza Bosko
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – “COME TO BOSCO 2012”: WIELKIE SPOTKANIE MłODYCH NA ZIEMI KSIęDZA BOSKO
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Colle Don Bosco) – Także w tym roku wiele dzieci i młodzieży z Austrii i Niemic zgromadziło się w miejscach związanych z Ks. Bosko, aby razem spędzić czas wakacyjny i przeprowadzić refleksję wspólnie z animatorami, współpracownikami-wolontariuszami i salezjanami. Przeszło 500 ludzi młodych uczestniczyło w tej letniej inicjatywie.

Program “Come to Bosco”, wypracowany przez salezjańskie Duszpasterstwo Młodzieży Austrii i Niemiec, pozwala zainteresowanym młodym na pobyt na Colle Don Bosco i daje możliwość poznania życia, działalności na rzecz młodych i duchowości Ks. Bosko w klimacie święta, rozrywki i radości młodzieżowej. 

Dzięki temu programowi – rozpoczętemu 9 lipca i trwającemu jeszcze do 26 sierpnia – setki dzieci i młodzieży mogą nocować w salach “Casa Zatti” albo obozować w odpowiednio wyposażonej przestrzeni. Grupy samodzielnie korzystają również z kuchni i same organizują sobie dzień, który przewiduje zawsze także zajęcia kulturowe i rekreacyjne, a wśród nich zwiedzanie Turynu, Supergi czy wypad na plażę.

Dzięki współpracy z grupą kontaktową języka niemieckiego, składającą się z salezjanów, Córek Maryi Wspomożycielki, młodzieży i wolontariuszy), są proponowane także liczne inne zajęcia związane z formacją i asystencją: wizyty z przewodnikiem w języku niemieckim w miejscach związanych z Ks. Bosko; różne propozycje duchowe oraz nabożeństwa liturgiczne; organizacja czasu wolnego oraz spotkania refleksji i dzielenia się. W sumie jest to program bardzo zróżnicowany, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.
 
Oprócz tego, od tego roku wprowadzono “Don Bosco Catching”, współczesną wersję szukania skarbu, poprzez którą uczestnicy, grając, mogą lepiej poznać osobę świętego młodych. Nowość polega na modyfikacji tradycyjnych wskazówek na papierze: młodzi poruszają się zgodnie ze wskazaniami GPS i kodami QR, pozwalającymi im spenetrować teren Colle.

Opublikowano 21/08/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca