Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

5/7/2012 - Portugalia - Seminarium na temat kierownictwa duchowego
Zdjęcie artykułu -PORTUGALIA – SEMINARIUM NA TEMAT KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Lizbona) – W dniach 25-29 czerwca w Lizbonie odbyło się seminarium na temat kierownictwa duchowego, adresowane do koordynatorów Duszpasterstwa i psychologów, którzy pracują w domach salezjańskiej Inspektorii Portugalskiej. Prowadził je ks. Miguel Angel García, z Dykasterium Duszpasterstwa Młodzieży.

Treści i zdobyte doświadczenia wzmocniły w uczestnikach przekonanie o tym, że konieczne i pilne jest zaangażowanie w kierownictwo duchowe w perspektywie salezjańskiego Duszpasterstwa, promowanie lepszego zrozumienia teoretyczno-praktycznego tego zagadnienia i zdobywanie odpowiednich kompetencji, by można było udzielić młodzieży niezbędnej pomocy duchowej.

Poprzez różne zajęcia i pracę w grupach zostały pogłębione niektóre delikatne argumenty kierownictwa duchowego; tematy psychologiczne i teologiczne; różne epizody biblijne, związane z kierownictwem duchowym, oraz cechy, jakimi powinien odznaczać się kierownik duchowy, który towarzyszy z sercem salezjańskim, idąc za przykładem Księdza Bosko.
 
Przy wykorzystaniu także wiedzy i doświadczenia psychologicznego, zostały również przeanalizowane w sposób szczególny: zadania pomocy i wsparcia młodzieży, tradycyjna praktyka rozmowy, kwestia rozwoju duchowego i rozeznania powołaniowego.
 
Na koniec seminarium Inspektor portugalski, ks. Artur Pereira, oświadczył: “Aktualna sytuacja Inspektorii domaga się odpowiedzi i stanowi wyzwanie. Musimy zdobyć i pogłębić doświadczenie Boga i Jezusa, jakie jest właściwe najmłodszym pokoleniom; potrzebni są ewangelizatorzy, którzy będą posiadać nową mentalność, stosujący odmienne strategie ewangelizacj; którzy będą umieć rozwinąć taki styl życia, który uczyni z nas “alternatywę” dla świata młodzieży i w ogóle – dla społeczeństwa”.

Opublikowano 05/07/2012 

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca