Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

4/6/2012 - Portugalia - PE: Szkoła społeczno-sportowa w służbie potrzebującym
Zdjęcie artykułu -PORTUGALIA – PE: SZKOłA SPOłECZNO-SPORTOWA W SłUżBIE POTRZEBUJąCYM
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Funchal) – Dobiega końca pierwszy rok szkolny w szkole społeczno-sportowej salezjanów z Funchal, będącej owocem porozumienia pomiędzy Fundacją “Real Madryt”, inicjatorem projektu, a salezjańską Inspektorią pw. św. Antoniego. Na wyspie Madeira, gdzie urodziła się gwiazda “Realu Madryt”, Cristiano Ronaldo, Synowie Ks. Bosko trudzą się na rzecz rozwoju “mistrzów” życia.

Szkoła społeczno-sportowa w Funchal, która może przyjąć maksymalnie 100 dzieci, rozpoczęła swoją działalność 24 października 2011 r. Projekt pedagogiczno-sportowy, który powstał z inicjatywy Fundacji „Realu Madryt”, we współpracy z Prokurą Misyjną w Madrycie i przy wsparciu “Banco Popular” – w ramach którego jest finansowana działalność – już oferuje różne możliwości dla licznych nieletnich, którzy znajdują opiekę w ośrodku salezjańskim.

Projekt jest adresowany do dzieci i nastolatków, od 6 do 13 lat, pochodzących z najbiedniejszych warstw społecznych, którzy w pomieszczeniach salezjańskich mogą korzystać z dobrodziejstw proponowanych tam zajęć sportowych (piłka nożna i pływanie), warsztatów artystycznych, wsparcia szkolnego i asystencji psycho-uczuciowej. Również rodziny nastolatków są włączone w ten projekt. 

Praca, jaka jest realizowana wśród tych dzieci, jest wspierana, z materialnego punktu widzenia, przez liczne firmy lokalne i krajowe, które dostarczają jedzenie i dbają o stronę techniczną prowadzonej działalności.

W ośrodku pracuje około 60 wolontariuszy, których pracę koordynuje ekipa organizacyjna, składająca się ze sportowego nauczyciela-koordynatora, pani psycholog-koordynatorki, trenera i salezjańskiego koordynatora, ks. Álvaro Lago. Obecnie do szkoły społeczno-sportowej “Mais Salesianos Funchal” jest przyjmowanych codziennie 81 nieletnich.

Oficjalna ceremonia otwarcia miała miejsce 24 kwietnia tego roku, co znalazło wyraz w wielkim święcie, przeżytym w pełnym stylu salezjańskim. Wśród osobistości, które wtedy przybyły, znajdowali się: Prezydent Rządu Generalnego Madeiry - dr Alberto Joao Jardim, Dyrektor Generalny Fundacji Real Madryt – dr Julio Gonzalez oraz Prokurator Misji Salezjańskich z Madrytu – ks. Agustín Pacheco i Dyrektor dzieła – ks. Eusebio Fernando de Castro.

Opublikowano 04/06/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca