Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

7/5/2012 - Portugalia - Delegaci CS przy pracy
Zdjęcie artykułu -PORTUGALIA – DELEGACI CS PRZY PRACY
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Lizbona) – Po roku Delagaci ds. Komunikacji Społecznej salezjańskich Inspektorii Europy spotkali się w Lizbonie, aby ocenić aktualną sytuację. Wraz z uwagą, skierowaną na ewolucję komunikacji, zwłaszcza na polu cyfowym, i dzieleniem się różnymi inicjatywami, wynurzył się nowy temat: duchowość salezjanina komunikatora.

“Jesteśmy zainteresowani tym, aby poznać i dzielić się duchowością salezjanina komunikatora nie jako nową treścią, ale jako wewnętrznym doświadczeniem tego, kto zajmuje się komunikacją społeczną” – podkreślił ks. Filiberto Gonzalez, Radca ds. Komunikacji Społecznej. “Salezjanie, a w ostatnich latach także coraz więcej świeckich, są zaangażowani na tym polu, które jak każde środowisko duszpasterstwa niesie ze sobą konkretne zaangażowanie, a czasem – wewnętrzny trud. Nie jest rzeczą drugorzędną dla nas, zaangażowanych w komunikację społeczną, stałe przypominanie o naszych dwóch pasjach: Bogu i młodzieży”.

Wiele miejsca poświęcono prezentacji pracy, która jest realizowana w 23 Inspektoriach reprezentowanych w Lizbonie, co miało miejsce w domu “Irmãs Franciscanas Hospitaleiras da Imaculada Conceição”. Przybyli także, w charakterze gości, jeden salezjanin i osoba świecka, z brazylijskiej Inspektorii Recife.

Trzeci rok Dykasterium ds. Komunikacji Społecznej promuje spotkania Delegatów CS na poziomie europejskim w celu przedstawienia określonej wizji i wkładu na poziomie kontynentu.

Wyłonił się zróżnicowany obraz realizowanych dróg i inicjatyw, który ukazuje – z jednej strony – silne zaangażowanie niektórych Inspektorii, a z drugiej – oziębienie i spadek zainteresowania innych zagadnieniem komunikacji. Także różnie przedstawia się jakość i sposób współpracy wewnątrz Inspektorii pomiędzy poszczególnymi środowiskami posłannictwa salezjańskiego: duszpasterstwo młodzieży, misje i komunikacja społeczne. Jeżeli z jednej strony dobrze przedstawia się obecność Inspektorii w sieci internetowej (strony instytucjonalne i strony placówek) i posłannictwa młodzieżowego (strony MGS i czasopisma multimedialne), to z drugiej – brakuje działania ukierunkowanego na formację początkową, a przede wszystkim – ciągłą salezjanina.

Na bazie przedstawionych relacji wyłania się zaangażowanie niektórych Inspektorii w zakresie przedstawienia i wdrożenia Salezjańskiego Systemu Komunikacji Społecznej, odnowionego i zaprezentowanego niewiele ponad rok temu.

Opublikowano 07/05/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca