Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

3/4/2012 - Dom Generalny - PE: młodzież we Francji
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – PE: MłODZIEż WE FRANCJI

(ANS – Rzym) – Kontynuowana jest droga oceny i analizy związana z młodzieżową rzeczywistością w Europie, jaką ANS przemierza dzięki współpracy z salezjanami i ekspertami tego sektora, proponując ją swoim czytelnikom. Tym razem przedmiotem analizy będzie młodzież z Francji.

Młodzież francuska nie przeżywa kryzysu, ale zmianę. I dogłębne zrozumienie znaczenia i reperkusji tej zmiany jest jednym z pierwszych kroków w poszukiwaniu nowych rozwiązań i znalezieniu odpowiedzi na żądania młodzieży.

Stąd też dzisiaj, 2 kwietnia, prezentujemy w dziale “Serwis” ANS uważną i pogłębioną analizę, jaką przeprowadził ks. Jean-Marie Petitclerc, salezjanin od wielu lat pracujący wśród trudnej młodzieży z “banlieue”. Jest to refleksja, która zawiera pewne punkty pozwalające lepiej zrozumieć współczesnych ludzi młodych, ich sytuację społeczną i ich stosunek do świata ludzi dorosłych.

Natomiast wśród wiadomości znalazł się opis “salezjańskiej misji”, przeprowadzonej w jednej ze szkół we Francji: piękny przykład tego, w jaki sposób spadkobiercy charyzmatu Ks. Bosko, pracując w zjednoczeniu i prezentując bezkompromisowo – ale używając pociągającego języka – orędzie Ewangelii, jeszcze dzisiaj są w stanie zdobyć serca młodzieży.

Opublikowano 03/04/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca