Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

29/2/2012 - Włochy - PE: DonBoscoLand, network for Dreaming
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – PE: DONBOSCOLAND, NETWORK FOR DREAMING

(ANS – Wenecja-Mestre) – “DonBoscoLand” (“Ziemia Księdza Bosko”) jest przestrzenią internetową, która zrodziła się około 10 lat temu, stworzoną i codziennie animowaną przez Salezjański Ruch Młodzieżowy z Triveneto. „Ziemia” wybrana po to, by przyjąć młodych, przemawia ich językiem we wszystkim: grafice, kolorach, slangu, poruszanych tematach i narzędziach oddanych do dyspozycji.

Gromadząc najróżniejsze doświadczenia, strona ta jest diariuszem kolorów pasjonującej salezjańskiej działalności Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego z Triveneto: Animacja Powołaniowa i Misyjna, Sympozjum Duszpasterstwa Młodzieżowego, Święta Młodzieży i Dzieci, Krajowa Służba Cywilna, specjalna propozycja duszpasterska dla wszystkich kategorii wiekowych, działalność warsztatowa na płaszczyźnie teatralnej, scenograficznej, technicznej i artystycznej, publikacje czasopisma “Giovani per i Giovani” i jeszcze wiele innych…

Działy, przeznaczone na artykuły i różne materiały do formacji i modlitwy, mieszczą wiele treści, stając się użyteczną “biblioteką on-line” zarówno dla młodych, jak i ich wychowawców. Artykuły mają pomóc młodym w refleksji nad aktualnymi wydarzeniami, problematyką wychowawczą, tematami dotyczącymi własnej drogi duchowej. Obfita jest część salezjańska, zawierająca różne materiały na temat duchowości salezjańskiej, świętych salezjańskich i systemu prewencyjnego.
 
Staff “DonBoscoLand” każdego dnia troszczy się o publikacje materiałów do formacji indywidualnej lub grupowej, artykułów dotyczących świata edukacji i młodzieży, zdjęć i filmików video, przybliżających różne inicjatywy MGS i czasopismo “Giovani per i Giovani”; ekipa zajmuje się także organizowaniem działalności “off-line”, sympozjów, dni skupienia, spotkań i… promocją wydarzeń organizowanych lub wspieranych przez MGS; zadaniem o coraz większym znaczeniu staje się także prowadzenie połączonych portali społecznościowych: Youtube, Twitter i Facebook.

Chociaż strona ta jest adresowana do specyficznej grupy odbiorców (młodzi w wieku 15-28 lat ze środowisk salezjańskich Triveneto), odnotowuje ponad 300 000 odwiedzających w ciągu roku; wszyscy oni mają swoje twarze, pragnienia, marzenia. Z nich 25% odwiedza tę stronę przynajmniej raz w tygodniu, a 12% - co dwa dni.

Strona Donboscoland jest owocem komunikacji, w której występują dwa elementy krzyżujące się ze sobą: informacja i formacja. Te, połączone razem, stwarzają relację pomiędzy codzienną praxis i myślą, co czynią w przekonaniu, że nie wystarczy zaproponować kalendarza, jeśli za tym nie stoją idee, i nie wystarczą idee, jeżeli te nie urzeczywistniają się w życiu. Informacja dotyczy działalności, jaką MGS planuje i realizuje nie tylko w Triveneto. Formacja jest oferowana po to, aby młodym i/lub ich wychowawcom dać możliwość znalezienia materiałów odpowiadających drodze, którą przemierzają.

Jednocześnie komunikacja “Donboscoland” opiera się na dwóch innych koncepcjach: praxis lokalnej i praxis inspektorialnej. Oba poziomy są konieczne, aby w sposób mistrzowski zamknąć krąg, składający się z tego, co jest proponowane przez młodzież z każdej placówki salezjańskiej, i tego, co jest realizowane przez tych, których zadaniem jest zawiązanie i stworzenie sieci łączącej różne dzieła w Triveneto.

“DonBoscoLand… Network for Dreaming!” (“DonBoscoLand… sieć dla marzeń”) jest dewizą tej strony, która chce być wyrazem obecności Ks. Bosko na kontynencie cyfrowym, na którym młodzi spotykają się każdego dnia. Aby potem móc uścisnąć każdemu dłoń na... podwórku!

Opublikowano 29/02/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca