Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

29/2/2012 - Dom Generalny - PE: spojrzenie na rzeczywistość włoską
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – PE: SPOJRZENIE NA RZECZYWISTOść WłOSKą

(ANS – Rzym) – W dniu dzisiejszym, 29 lutego, powracamy do przeglądu, jaki ANS proponuje swoim czytelnikom w celu pogłębienia wiedzy o młodzieży europejskiej i zaangażowaniu salezjanów na rzecz nich. Po Hiszpanii, analizowanej w ubiegłym miesiącu, przyszła kolej na Włochy.

Na ziemi, na której Ks. Bosko się urodził, i gdzie jego System Prewencyjny znalazł pierwsze zastosowanie, obecność salezjańska jest rzeczywiście powszechna i mocno zaznaczona w społeczeństwie. Młodzi, dzisiaj, jak i dawniej, potrzebują wychowawców i dorosłych mających autorytet, którzy towarzyszyliby im w rozwoju ludzkim, i w tym celu trudzą się codziennie tysiące Salezjanów we Włoszech.

Jednak kontekst społeczny, w którym synowie Ks. Bosko działają, bardzo różni się od tego charakteryzującego Turyn w XIX w. Do ubóstwa materialnego – ciągle obecnego, ale bardziej występującego w pewnych środowiskach społecznych – doszły inne formy ubóstwa.

W celu lepszego poznania sytuacji młodzieży we Włoszech publikujemy w dniu dzisiejszym, w dziale Serwis, oceny, które wyłoniły się z rezultatów badań, jakie zostały przeprowadzone na około 2000 młodzieży i nastolatków z diecezji sardyńskiej, w przekonaniu, że mogą stanowić one odzwierciedlenie, bardziej lub mniej wierne, rzeczywistości, jaka charakteryzuje przeważającą część kraju.

W dziale “News”, dzisiaj i w najbliższych dniach, celem uzupełnienia problematyki, pojawią się prezentacje niektórych projektów, które są ukierunkowane na wsparcie i towarzyszenie młodym. Proponujemy w dniu dzisiejszym „oczko w głowie” Duszpasterstwa młodzieżowego Włoch Północno-Wschodnich, jakim jest “Donboscoland”; zarys pracy z młodzieżą z marginesu; rzut oka na salezjańskie kształcenie zawodowe.

Opublikowano 29/02/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca