Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

27/9/2011 - Brazylia - Spotkanie kontynentalne Komunikacji Społecznej
Zdjęcie artykułu -BRAZYLIA – SPOTKANIE KONTYNENTALNE KOMUNIKACJI SPOłECZNEJ
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Sao Paulo) – Z udziałem 30 Delegatów ds. Komunikacji Społecznej z Inspektorii kontynentu amerykańskiego w dniu 24 września rozpoczęło się spotkanie poświęcone Komunikacji Społecznej, którego celem jest pogłębienie i wdrożenie nowego Salezjańskiego Systemu Komunikacji Społecznej (SSCS). W spotkaniu uczestniczyli: Radca Regionu Ameryka Łacińska-Stożek Południowy – ks. Natale Vitali i Radca Generalny ds. Komunikacji Społecznej – ks. Filiberto González.

Spotkanie rozpoczęło się słowami powitania ks. Vitalego, który zachęcił wszystkich Delegatów do bycia protagonistami w swoich Inspektoriach, traktując Posłannictwo jako priorytet i animując różne formy komunikacji społecznej na placówkach. Następnie ks. González podziękował wszystkim obecnym za pozytywną odpowiedź na zaproszenie Dykasterium KS i pracę, jaką realizują, zachęcając ich do przeżycia tego spotkania z wielkim zainteresowaniem, zapoznania się z nowymi narzędziami pracy, pogłębienia nowych elementów szkoleniowych i wzmocnienia inicjatywy w zakresie komunikacji społecznej.

W kontekście zgłębiania SSCS wynurzyły się różne propozycje do bezpośredniej realizacji: wprowadzić strategie jego wdrożenia; nawiązać współpracę z Dykasteriami Posłannictwa Salezjańskiego; wesprzeć szkolenia salezjanów i świeckich działaczy w zakresie KS; wzmocnić sylwetkę Delegata ds. Komunikacji Społecznej; podjąć się profesjonalizacji komunikacji społecznej i pracy w sieci.

W pierwszej części obrad Delegaci 22 Inspektorii przedstawili rezultaty pierwszych analiz związanych z SSCS, uwagi Rady Generalnej i propozycje co do praktycznej realizacji: krótko-, średnio- i długoterminowe. Uczestnicy przybliżyli różne dynamiki komunikacji społecznej, jakie są wprowadzane w poszczególnych Inspektoriach, wykorzystane zasoby, KS w formacji początkowej i ciągłej salezjanów, strategie marketingu, relacje publiczne i nowe produkcje.

Wieczorem uczestnicy dzielili się doświadczeniami swoich inspektorii w zakresie KS, których celem było “Poznać propozycje dydaktyczne i pegagogiczne, wykorzystane w podejmowaniu inicjatyw na polu Komunikacji”. Następnie delegaci, podzieleni na grupy, analizowali 4 specyficzne tematy: co się robi w celu wsparcia formacji integralnej; przygotowanie do obchodów dwustulecia urodzin Ks. Bosko; wizerunek instytucjonalny; jedno, wspólne logo. Na zakończenie sesji swoje słowa powitania do uczestników skierował Inspektor Sao Paulo, ks. Marco Biaggi.

Na koniec pierwszego dnia ks. Vitali skierował tradycyjne „słówko na dobranoc”. Przedstawił w nim wyzwania, jakie stoją przed regionem, podkreślając przede wszystkim ewangelizację narodów w odniesieniu do religii ludowych, troskę o szkolenie i kształcenie zawodowe, duszpasterską formację dyrektorów dzieł, promocję powołaniową, restrukturyzację placówek i dyscyplinę zakonną. Kończąc, zachęcił delegatów do ożywienia życia Inspektorii i wprowadzenia dynamik, które by wzmocniły charyzmat salezjański.

Opublikowano 27/09/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca