Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

26/7/2011 - Dom Generalny - Salezjanie w Europie: wakacje we… Włoszech-Bliskim Wschodzie
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – SALEZJANIE W EUROPIE: WAKACJE WE… WłOSZECH-BLISKIM WSCHODZIE
(ANS – Rzym) – Cykl o akcjach wakacyjnych, przeprowadzonych przez salezjanów z Europy, kończy się dzisiaj przybliżeniem regionu Włochy-Bliski Wschód. Poprzez tę inicjatywę Agencja iNfo Salezjańska chciała wynagrodzić trud tych, którzy nieprzerwanie i bez wytchnienia wykonywali swoją pracę: tysiącom osób, konsekrowanych i świeckich.

Oczywiście Włochy są krajem, w którym najpierw rozszerzył się salezjański styl wychowawczy. Na wzór pierwszego oratorium na Valdocco w tym kraju powstały różne ośrodki, które służą wyłącznie integralnemu rozwojowi młodzieży. Tak więc nie dziwi, że także w okresie letnim są tysiące osób, które w pełni angażują się w tę misję. Także Inspektoria Bliskiego Wschodu stwarza okazje do gry i zabawy oraz edukacji młodzieży.

Oto niektóre przykłady:

Okręg Piemontu i Valle d’Aosta
W Inspektorii, w której charyzmat salezjański się zrodził, zostało zorganizowanych 30 obozów letnich, adresowanych do młodych pomiędzy 8 a 14 rokiem życia, i 8 obozów formacyjnych dla młodych od 15 do 25 roku życia. Typowe są także wakacje w górach dla młodych w okresie preadolescencji i adolescencji, które pozwalają na kontakt z przyrodą, a także obozy powołaniowe, rozeznania, dla młodych pomiędzy 16 a 25 rokiem życia. Dla starszej młodzieży Inspektoria organizuje także 9 wypraw misyjnych.

Włochy północno-wschodnie
Zdecydowanie pod względem liczbowym wyróżnia się praca letnia realizowana w Triveneto: Salezjański Ruch Młodzieżowy zorganizował w lecie 2011 około 200 obozów formacyjnych. Salezjańska edukacja oratoryjna jest do tego stopnia rozpowszechniona i doceniana, że obozy, około 200, odbywają się nie tylko na placówkach Salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki, ale także w licznych ośrodkach diecezjalnych. Na koniec lata będzie po formacji, na różnych poziomach animacji, prawie 1.900 dzieci i młodzieży, a to dzięki zaangażowaniu prawie 200 osób: wychowawców i asystentów.

Włochy: Lombardia-Emilia
17 oratoriów, 450 animatorów, 3.100 dzieci i młodzieży przez 4-5 tygodni w miesiącach czerwcu i lipcu – to niektóre dane liczbowe związane z salezjańskim latem Inspektorii ILE. Ale program letni przewiduje także kurs dla animatorów I stopnia (14-16 lat) dla 150 dzieci i młodzieży; dwa obozy powołaniowe, z podziałem na kategorie wiekowe; wyprawę do Etiopii z udziałem 30 młodych oraz wiele obozów wolontariatu, zroganizowanych we współpracy z „Przyjaciółmi Sidamo”: obóz konserwacji i doglądania parku, obóz wyznaczania szlaków, obóz zbiórki drewna… I na koniec, 450 uczestników wyruszy w podróż, zorganizowaną przez Inspektorię, z okazji Światowych Dni Młodzieży w Madrycie.

Bliski Wschód
“Lato Dzieci” zostało zorganizowane w prawie wszystkich krajach, które tworzą Inspektorię: na Ziemi Świętej i Nazarecie; w Egipcie w Aleksandrii oraz na placówkach w Farag i Zeitun, Kairze; w Syrii w Aleppo, Damaszku i Kafroun; w Libanie w El Houssoun; w Turcji w Stambule. W zajęciach niektórych oratoriów biorą udział muzułmanie, podczas gdy w innych – uchodźcy i uciekinierzy: Sudańczycy w Kairze, Irakijczycy w Turcji. Są także organizowane kempingi lub obozy szkolne, chociaż w tym roku, z uwagi na sytuację, jaka wytworzyła się w Syrii i Egipcie, ta inicjatywa jest ograniczona. 34 młodych, w towarzystwie 4 salezjanów, będzie uczestniczyć w ŚDM w Hiszpani, dołączając do młodych z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego Inspektorii Lombardzko-Emiliańskiej.

Opublikowano 26/07/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca