Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

7/7/2011 - Hiszpania - Lato: czas misji
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – LATO: CZAS MISJI
(ANS – Cadice) – W okresie lata wiele organizacji i oddziałów wolontariatu promuje doświadczenie życia misyjnego. 5 młodych wolontariuszy z NGO “Solidaridad Don Bosco” zdecydowało się na miesięczną próbę i w najbliższych dniach udadzą się oni  jako misjonarze do Togo.

Almudena Gallardo, Paco Rendón, María José Campańa, Inma Marín i Mario García – to 5 młodych członków NGO “Solidaridad Don Bosco”, którzy od 9 miesięcy przygotowują się do pracy jako animatorzy wolontariusze w salezjańskim “Foyer Immaculé” w Kara, w którym przebywają dzieci ulicy. W sobotnie popołudnie, 2 lipca – jak podaje dziennik “Voz Digital” – przedstawili oni w salezjańskim Instytucie w Cadice cel i program swojej wyprawy misyjnej.

“Celem jest – wyjaśnił Paco Rendón – zaoferowanie naszej współpracy stałym pracownikom wspólnoty w Kara”. Aby móc to uczynić musieli się poddać licznym szczepieniom, udoskonalić znajomość francuskiego i odzwyczaić od codziennych wygód, aby w ten sposób przygotować się na spotkanie z rzeczywistością dzieci ulicy.

Praktyka wolontariuszy rozpocznie się 15 lipca podróżą do Casablanca, w Maroku. Stamtąd udadzą się do Togo, a następnie do Kara. Tam wolontariusze będą przede wszystkim pomagać w prowadzeniu warsztatów i zajęć sportowych. Jest to zadanie niezbyt trudne dla tych pięciu wolontariuszy związanych z salezjańskim Instytutem  “San Ignacio” w Cadice i ośrodkiem w Campano. Jednakże trudna będzie sytuacja. „Wiemy, że nie możemy zmienić rzeczywistości, którą zobaczymy. Radzono nam dobrze „strawić” to doświadczenie, ponieważ chodzi tu o bardzo wielki szok” – oświadczył Mario García.

Celem wyprawy misyjnej jest także rewizyta w ramach wymiany pomiędzy placówkami salezjańskimi w Cadice i Kara, która w ostatnich latach się osłabiła. Wspólnota salezjańska żywi nadzieję, że w następnych latach będzie można powtórzyć do doświadczenie. „Stanowimy awangardę” – powiedział z entuzjazmem Almudena Gallardo.

Doświadczenie wolontariatu nie wyda swoich owoców tylko w czasie miesięcznego pobytu w Togo. „Założeniem jest dać pewne świadectwo, a nie praca, która zakończy się z naszym powrotem do Cadice” – twierdzi na zakończenie María José Campańa.

Opublikowano 07/07/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca