Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

1/7/2011 - Dom Generalny - Salezjanie na rzecz afrykańskich dzieci: adopcje na odległość i stypendia
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – SALEZJANIE NA RZECZ AFRYKAńSKICH DZIECI: ADOPCJE NA ODLEGłOść I STYPENDIA
(ANS – Rzym) – Organizacja “Unia Afrykańska” zadedykowała miesiąc czerwiec dzieciom Afryki w celu uwrażliwienia opinii publicznej na prawa najmniejszych. Złe odżywianie, AIDS i liczne epidemie dotykają często nieletnich; ubóstwo czyni z nich przedmioty nadużyć, złego traktowania i ofiary wojen domowych. Prokura “Missioni Don Bosco” z Turynu realizuje różne projekty i programy, które pomagają w rozwoju i przywracają nadzieję licznym dzieciom i młodzieży.

Program adopcji na odległość, realizowany przez “Missioni Don Bosco”, jest skierowany do dzieci i nastolatków pomiędzy 6. a 14. rokiem życia, którzy są wspierani finansowo przez co najmniej trzy lata. Ich rodziny, często z powodu poważnych problemów ekonomicznych, nie mogą zapewnić im utrzymania, a tym bardziej – nauki szkolnej.

Z tego powodu Salezjanie Ks. Bosko i Córki Maryi Wspomożycielki starają się działać z poszanowaniem miejscowej kultury, zachęcając rodziców do wyrażenia zgody na uczęszczanie ich dzieci do szkoły, a tym samym zapewnienia im wykształcenia, posiłku, opieki lekarskiej i odzienia.

Placówki misyjne objęte tym programem to: Makuyu (Kenia), Luanda i Luena (Angola), Moatize, Chiure i Namaacha (Mozambik), Yaoundé (Kamerun), Mbujimayi i Kipushia (Demokratyczna Republika Konga) oraz Cotonou (Benin).

Tym programem objęci są także młodzi powyżej 15. roku życia, którzy, mając za sobą przeszłość, w której nie mieli możliwości podjęcia nauki, uczęszczają na kursy pisania i czytania oraz kursy zawodowe, które pozwalają im nabyć odpowiednich umiejętności zawodowych, a więc także stać się samowystarczalnymi w swoim kraju.

W tym przypadku chodzi tu o placówki salezjańskie w Embu (Kenia), Chartumie (Sudan), Parakou (Benin), Lomé (Togo), Ondo i Akure (Nigeria) oraz Porto Novo (Benin).

Około 750 dzieci i młodzieży korzysta z tego wsparcia finansowego, ale już kolejne prośby docierają z dziesiątki innych placówek misyjnych w Tanzanii, Sudanie i Nowej Gwinei.

Opublikowano 01/07/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca