Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

15/10/2010 - Hiszpania - Dyrektorzy wobec Projektu Europa
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – DYREKTORZY WOBEC PROJEKTU EUROPA
(ANS – Sanlúcar la Mayor) – W dniach 8-12 października 180 dyrektorów salezjańskich z Belgii, Francji i Portugalii spotkało się w Sanlúcar la Mayor, koło Sewilli, aby zastanowić się nad sylwetką dyrektora i wskazaniami Kapituły Generalnej 26 (KG26) dotyczącymi “Projektu Europa”. W spotkaniu, któremu przewodniczył także Przełożony Generalny i jego Wikariusz, wzięli również udział inspektorzy zainteresowanych krajów.

Zgromadzenie Salezjańskie zaproponowało na ostatniej Kapitule Generalnej “Projekt Europa”, inicjatywę podjętą z myślą ożywienia obecności salezjańskiej na Starym Kontynencie. Stąd ks. José Miguel Núńez, Radca Regionu Europa Zachodnia, oświadczył, że dyrektorzy wspólnot są tymi, którzy “muszą promować i zachęcić do nawrócenia osobistego i wspólnotowego, którego właśnie zażądała Kapituła Generalna 26”.

Dyrektorzy stwierdzili, że to spotkanie pomogło “się rozwinąć jako region”. Dzielenie się doświadczeniem, modlitwa, celebracje eucharystyczne i chwile odpoczynku pomogły im “wzrosnąć w poczuciu przynależności do tego obszaru Zgromadzenia, w ramach którego podzielają różne sytuacje, wyzwania i możliwości”.

Na zakończenie tych dni studium i refleksji ks. Nuńez przedstawił wnioski końcowe, w których została uwypuklona rola dyrektora w animacji duchowej i charyzmatycznej wspólnoty, jego zadanie w budowaniu prawdziwego braterstwa i bycia kierownikiem duchowym wspólnoty, odpowiedzialność za program apostolski, powierzony przez Zgromadzenie oraz troska o poszczególnych współbraci, by rozbudzić w nich poczucie prymatu Boga.

Opublikowano 15/10/2010

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca