Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

20/1/2010 - Haiti - Działania w toku
Zdjęcie artykułu -HAITI – DZIAłANIA W TOKU
(ANS – Port-au-Prince) – Celem dalszego koordynowania pomocy dla społeczności na Haiti w piątek (21 stycznia) ks. Mark Hyde, z Prokury w New Rochelle, przybędzie do Republiki Dominikany, aby spotkać się z Radcami Wizytatorii Haitańskiej i Inspektorii Antyli. Zabierze ze sobą telefony satelitarne, niezbędne do nawiązania łączności.

11 samochodów ciężarowych z wodą, żywnością i artykułami pierwszej pomocy, wysłanych do Port-au-Prince przez teren dominikańskiej prowincji “La Vega”, dotarło w sobotę (16 stycznia) na miejsce przeznaczenia. Eskortował je konwój żołnierzy Republiki Dominikany.

Wiele Organizacji Pozarządowych i placówek salezjańskich zaangażowanych jest, bez wytchnienia, na rzecz niesienia koniecznej pomocy, udzielanej jak najbardziej na czasie. Prokura Misyjna w New Rochelle nie przestaje pełnić rolę centrum informacyjnego, komunikacyjnego i kierowniczego, podczas gdy Salezjanie z Republiki Dominikany zajmują się stroną praktyczną, zapewniając skuteczne dotarcie przekazywanej pomocy.

Prokura z New Rochelle pozostaje stale w kontakcie z UNDP, poprzez który zwróciła się do organów ONZ z prośbą o podjęcie akcji wydobywania ciał uwięzionych w ruinach ENAM.

“Jugend Eine Welt”, austriacki ruch salezjański, otrzymał od Organizacji Pozarządowej “MIVA Austria” zgodę – a tym samym zatwierdzenie przedstawionego projektu – na wysłanie dwóch samochodów na Haiti: jednego dla salezjanów, a drugiego dla Córek Maryi Wspomożycielki w celu ułatwienia poruszania się im w tej wyjątkowej sytuacji.
 
Opublikowano 20/01/2010

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca