Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

3/6/2009 - Hiszpania - 14 animatorów wyjeżdża do Togo
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA - 14 ANIMATORÓW WYJEżDżA DO TOGO
(ANS – Burriana) – 14 młodych animatorów z Oratorium w Burriana (Hiszpania) przygotowuje się do wyjazdu do Togo, aby poprowadzić akcje letnie na placówce salezjańskiej w Kara.

Pomysł “Projekt Afryka” zrodził się ubiegłego roku w czasie obchodów 20-lecia Salezjańskiego Ośrodka Młodzieżowego “Porta Oberta” w Burriana, powstałego w 1988 roku. Najpierw myślano o Burkina Faso, ale z powodu pewnych trudności projekt został skierowany na Togo i dodatkowo rozwinięty, a to dzięki współpracy z panem Pepe Guillemem,  salezjaninem koadiutorem, który pracuje w Kara i przez wiele lat pracował w Burriana.

Jak poinformował ks. Pablo Gómez, dyrektor Oratorium w Burriana, który będzie towarzyszyć młodym do Togo, animatorzy już przygotowali pewne zajęcia letnie, które normalnie realizują w swoim ośrodku młodzieżowym, na które złożą się tańce, teatr, warsztaty  oraz gry i zabawy z dziećmi afrykańskimi. Celem jest przede wszystkim “nauczyć się, poznać ich styl życia i i ich środowisko” – stwierdził ks. Gómez. Ta podróż nie jest czymś odosobnionym, ale początkiem dłuższej współpracy, zawiązaniem pewnej sieci współpracy, bezpośrednim rozeznaniem wymogów, na które należy odpowiedzieć, aby była możliwa współpraca w ramach różnych projektów”.

Projekt, za który jest odpowiedzialny pan José Poveda, koordynator sektora działalności społecznej ośrodka młodzieżowego, zakłada zaangażowanie dwóch nauczycieli ze szkoły i z placówki salezjańskiej.

Ks. Gómez wyjaśnił, że trudności związanych z przygotowaniem było wiele, od materialnych począwszy, jak dość wysoki koszt podróży, na językowych skończywszy, jako że w Togo mówi się językiem francuskim i różnymi miejscowymi dialektami.

Opublikowano 03/06/2009

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca