Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

2/3/2009 - Dom Generalny - W kierunku 140. wyprawy misyjnej
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – W KIERUNKU 140. WYPRAWY MISYJNEJ
(ANS – Rzym) – Ks. Vaclav Klement, Radca ds. Misji, zaprosił salezjańskie Organizacje Pozarządowe Europy do licznego udziału w ceremonii wręczenia krzyży misyjnych, odbywającej się każdego roku na Valdocco, w Turynie.

Zaproszenie ks. Klementa dotyczy nie tylko samego uczestnictwa w tym wydarzeniu, ale przede wszystkim włączenia wyjeżdżających wolontariuszy w ramach wyprawy misyjnej, w której, od kilku lat, oprócz Salezjanów i Córek Maryi Wspomożcielki, licznie biorą udział młodzież i świeccy, często należący do różnych grup Rodziny Salezjańskiej.

Przełożony Generalny, w swoim komentarzu do Wiązanki na rok 2009, wskazuje na pole misyjne jako na jeden z obszarów współpracy różnych grup Rodziny Salezjańskiej, wezwanej także do promocji nowych i aktualnie podejmowanych inicjatyw na rzecz młodzieży i ewangelizacji. W tym samym tekście ks. Chávez proponuje “animację i promocję wśród młodzieży i dorosłych Wolontariatu salezjańskiego, społecznego i misyjnego, jako salezjańską odpowiedź na wielkie wyzwania dzisiejszego świata młodzieży, a zwłaszcza młodzieży najuboższej i zagrożonej”.

Spotkanie odbędzie się 27 września na Valdocco, w Bazylice Maryi Wspomożycielki, kiedy to będzie mieć miejsce ceremonia wręczenia krzyży uczestnikom 140. salezjańskiej wyprawy misyjnej.

Opublikowano 02/03/2009

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca