Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

10/2/2016 - Hiszpania - Rok 2016 musi być rokiem dzieci
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – ROK 2016 MUSI BYć ROKIEM DZIECI

(ANS – Madryt) –Salezjańska Prokura Misyjna w Madrycie rozpoczęła kampanię “Ellos me importan” (Zależy mi na nich), której celem jest ukazanie rzeczywistości dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji.

Konflikty, ubóstwo, głód, wykorzystanie... to niektóre z zagrożeń, z którymi miliony dzieci ściera się każdego dnia na świecie. Jedynie konflikty zbrojne, jakie mają miejsce w Syrii i Iraku, zmuszają ponad 14 milionów dzieci żyć w stanie lęku i walki o zaspokojenie podstwowych potrzeb. Ponad 27 milionów dzieci to uchodźcy lub uciekinierzy, żyjący daleko od swojego domu; 100 milionów dzieci żyje na ulicy; 168 milionów zmuszonych jest do pracy; 57 milionów nie chodzi do szkoły... a ponad 17 tysięcy umiera każdego dnia z przyczyn, których można uniknąć.

“Wobec tej rzeczywistości Prokura Misyjna z Madrytu pragnie, by rok 2016 był rokiem dzieci” – wyjaśnia Ana Muñoz, rzecznik Prokura. Nie może powtórzyć się ten trudny rok, jakim był rok ubiegły. Według Prokury, dzieci zagrożone stanowią priorytet. Ich ochrona, przyjęcie, edukacja, dobrostan, uśmiechy i gry znajdują się w centrum pracy salezjanów w ponad 130 krajach. “Dzieci, które żyją w skrajnie trudnych warunkach, mogą zawsze liczyć na salezjanów” – stwierdziła pani Muñoz.

Jednak nie da się w pojedynkę zrealizować to wielkie dzieło. Dlatego też Salezjańska Prokura Misyjna w Madrycie rozpoczęła kampanię “Ellos me importan”. Razem będzie można skierować to wyraźne przesłanie do rządów i społeczności międzynarodowej, domagając się, by dzieci znalazły się wśród priorytetów w tym roku.

“Zjednoczmy się, aby mógł wydobyć się silny i wyraźny krzyk z wszystkich zakątków ziemi” – apelują przedstawiciele Prokury. “Razem żądajmy tego, ponieważ miliony dzieci na świecie nie mogą cieszyć się swoim dzieciństwem, nie mają gier, nie uśmiechają się i nie mają zeszytów; ponieważ miliony dzieci na całym świecie nie mają możliwości uczenia się i marzenia o lepszej przyszłości; ponieważ miliony dzieci już od dawna doświadcza cierpienia”.

Opublikowano 10/02/2016

Źródło: Misiones Salesianas

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca