Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

21/1/2016 - Nigeria - Solidarność “buduje” piekarnię w Ibadanie
Zdjęcie artykułu -NIGERIA – SOLIDARNOść “BUDUJE” PIEKARNIę W IBADANIE

(ANS - Ibadan) – Dzięki solidarnościowej inicjatywie jednego ze stowarzyszeń piemonckich, podjętej we współpracy z licznymi mieszkańcami i włoskimi salezjanami misjonarzami pracującymi w Nigerii, ośrodek salezjański w mieście Ibadan ubogacił się o nowy nabytek, który pozoli jeszcze lepiej służyć młodym, którzy do niego uczęszczają.

Piemonckie stowarzyszenie “Insieme per la Solidarietà”, w którego działania angażuje się także aktywnie Gmina Bra, ostatnio przekazało panu Paolo Vaschetto, salezjaninowi koadiutorowi pochodzącemu właśnie z Bra, przebywającemu od 15 lat w Afryce, darowiznę w wysokości 3 tysięcy euro.

To stowarzyszenie, pozostając w kontakcie z niektórymi zakonnikami pochodzącymi z tego regionu – jak teraz z panem Vaschetto, tak wcześniej z ks. Vincenzo Marrone, salezjaninem, byłym misjonarzem w Ibadanie, pochodzącym także z Piemontu – już od trzech lat wspiera apostolat i dzieła edukacyjne synów Księdza Bosko w Nigerii. 

Dzięki ostatnio udzielonemu wsparciu salezjanie mogli urządzić prawdziwą piekarnię, która nie tylko pozwoli na wypiek chleba, zaspakając potrzeby domu salezjańskiego, ale zapewni także pracę ludziom młodym.

“To wspaniała wiadomość – tak to skomentował pan Vaschetto w wywiadzie dla gazety Targato CN – teraz wypiek chleba będzie aż nadto wystarczający... dzięki piekarni. Podziękowania należą się Stowarzyszniu Insieme per la Solidarietà, które już od wielu lat wspiera nasze projekty: od stypendium dla naszego social worker w pierwszym roku, poprzez piec w ubiegłym roku oraz ugniatarkę i inne urządzenia w ramach ostatniego projektu... Jak mawiał Ksiądz Bosko: Niech Bóg błogosławi i wynagrodzi wszystkim dobroczyńcom”.

Opublikowano 21/01/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca