Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

18/1/2016 - Nigeria - Pożar niszczy salezjański internat w Onitsza
Zdjęcie artykułu -NIGERIA – POżAR NISZCZY SALEZJAńSKI INTERNAT W ONITSZA

(ANS - Onitsza)–  Salezjański internat w Onitsza został całkowicie zniszczony w wyniku pożaru, który wybuchł kilka dni temu. Na szczęścia wydarzyło się to w poźniejszej porze dnia, po południu, tak więc nie było uczniów w jego wnętrzu. Straty są olbrzymie, wszystko przepadło, łącznie z osobistymi rzeczami uczniów.

Straż przybyła, ale zbyt późno. Wydaje się, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Specjaliści badają teraz przyczynę, by przedstawić potem pełne sprawozdanie. Władze rządowe zostały powiadomione o tym wydarzeniu, a lekcje zostały zawieszone, prawdopodobnie na miesiąc czasu.

“Dziękujemy Bogu, że nie musimy opłakiwać istnień ludzkich” – powiedział ks. Jorge Crisafulli, przełożony inspektorii Afryki Zachodniej Anglojęzycznej.

Po oszacowniu strat, podjęciu decyzji o remoncie czy odbudowie internatu – jako że ściany poważnie zostały naruszone z powodu wysokiej temperatury – będzie można ustalić, w jaki sposób można pomóc tej wspólnocie salezjańskiej. Obecnie inspektoria nie dysponuje środkami, aby zaradzić temu nieszczęściu, a sama wspólnota jest biedna, służy najuboższym dzieciom i młodzieży z okolicy. “Rzecz jasna, stowarzyszenie rodziców i nauczycieli postara się pomóc, ale nie możemy oczekiwać, że będą w stanie odbudować budynek własnymi siłami” – dodał ks. Crisafulli.

“Módlcie się za nas!” – powiedział na koniec.

Opublikowano 18/01/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca