Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo Salezjańska



IT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

16/12/2015 - Brazylia - Przestępczość informatyczna staje się tematem szkoleniowym dla Rodziny Salezjańskiej
Zdjęcie artykułu -BRAZYLIA – PRZESTęPCZOść INFORMATYCZNA STAJE SIę TEMATEM SZKOLENIOWYM DLA RODZINY SALEZJAńSKIEJ

(ANS – Recife) – Często słyszy się o przestępczości informatycznej lub cyberprzestępczości. Jednakże to, czym są one w istocie i jak się przed nimi bronić, nie jest już tak wiadome. W celu odpowiedzi na te pytania i pomocy rodzicom w ochronie ich dzieci, odpowiedzialny za komunikację społeczną przy Policji Federalnej Brazylii, Jan Santoro, w środę 9 grudnia wygłosił konferencję w “Colégio Salesiano” w Recife na temat “Przestępczość informatyczna: ucz się, jak chronić siebie samego”.

Pan Santoro stwierdził, że dzisiaj dostęp do internetu jest sprawą zasadniczą, jednakże, kiedy nieodpowiednio się go używa, może to doprowadzić do uzależnienia, rodząc – jak to stwierdził – “erę świadomej samotności”. Następnie pan Santoro oświadczył, w oparciu o różne definicje określające przestępczość informatyczną, że “przestępstwem informatycznym może być uznany wszelkie przestępstwo, które zostało dokonane przy użyciu komputera, sieci czy narzędzia hardware”.

Potem powiedział, że tradycyjna przestępczość przeniosła się także do świata wirtualnego, stając się “przestępczością informatyczną”, która przyjmuje różne formy zależnie od sposobności i obranych celów, i wykorzystuje deep web (hiperłącze) do popełnienia przestępstw łączących się z nieuprawnionym wykorzystaniem,  zniesławieniem, oszczerstwem, molestowaniem, przemocą wobec dzieci, wymuszeniami, szantażami, manipulowcjami na rynku,  szpiegostwem przemysłowym i planowaniem czy realizacją działań terrorystycznych.

Pan Santoro zapewnił również, że Policja Federalna Brazylii dysponuje wszystkimi narzędziami technicznymi i kompetencjami zawodowymi, aby stawić czoła tym przestępstwom.

Później, odwołując się do takich autorów, jak Susan Greenfield, poruszył kwestię “alzheimera” w internecie, który sprawia, że osoby nie są już w stanie odróżnić świata rzeczywistego od świata wirtualnego. Przywołał w tym względzie niektóre przypadki, w których osoby zostały uśmiercone, ponieważ zostały osądzone przez trybunały sieci społecznościowych.

I na koniec prelegent podał pewne sugestie dotyczące ochrony: nigdy nie pokazywać swojej intymności w sieci; dbać o to, by nie rozpowszechniać zbyt wielu informacji na swoich profilach w sieciach społecznościowych; nie dzielić się przesadnie w sieci swoimi codziennymi  i nigdy nie nawiązywać kontaktów z obcymi w sieciach społecznościowych.

Opublikowano 16/12/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca