Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

27/11/2015 - Dom Generalny - Przełożony Generalny Salezjanów odwiedza Genueńczyków i... “Latinos”
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – PRZEłOżONY GENERALNY SALEZJANÓW ODWIEDZA GENUEńCZYKÓW I... “LATINOS”

(ANS – Rzym) – Jutro i w niedzielę, 28 i 29 listopada, Przełożony Generalny ks. Ángel Fernandez Artime przybędzie po raz pierwszy jako Przełożony Generalny z wizytą do Genui. Będzie to okazja do poznania tego miasta, z którego wyruszali pierwsi salezjanie misjonarze do krajów Ameryki Południowej.

“Dzisiaj, jak kiedyś, to mieszkańcy tych samych regionów przynoszą nam zwyczaje i swoją radość, którym towarzyszą różnice, które musimy umieć przyjąć i inteligentnie się nimi ubogacić z obopólną korzyścią. Przed takim wyzwaniem stanęli pierwsi misjonarze i to wezwanie pozostaje do dzisiaj” – stwierdzają salezjanie znajdujący się w bardzo zaludnionej dzielnicy Sampierdarena.

Tymczasem w salezjańskiej parafii pw. św. Kajetana i św. Jana Bosko wszystko jest już przygotowane. Wspólnota salezjańska i młodzież oczekują na ks. Á.F. Artime jutro, by powitać go w sobotę 28 listopada o godz. 17.00 i przeżyć razem to świąteczne spotkanie, a zarazem czas poznania się i animacji. Młodzi, po zaprezentowaniu X Następcy Księdza Bosko dzieła, oratorium i swoich inicjatyw, będą rozmawiać z Przełożonym Generalnym na aktualne tematy, dotyczące Kościoła i duchowości młodzieżowej.

Potem arcybiskup miasta i przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch, kard. Angelo Bagnasco, odmówi z nim nieszpory, a wieczorem ks. Á.F. Artime spotka się z liczną wspólnotą genueńskich Latinos, gdzie będą obecni także liczni konsulowie przebywających tam grup społecznych. To spotkanie poprowadzi ks. Daniel Coronel, peruwiański salezjanin, misjonarz w Genui, który przybył tam w ramach Projektu Europa i jest zaangażowany w apostolat na rzecz licznej wspólnoty imigrantów.

W niedzielę 29 listopada, po Mszy św., po południu Przełożony Generalny będzie uczestniczyć w prezentacji książki, która powstała pod redakcją ks. Alberto Rinaldiniego, salezjanina, pt. “Genova e don Bosco” (“Genua i ksiądz Bosko”), która przywołuje, między innymi, wyjazd tych właśnie młodych misjonarzy ewangelizatorów. W tym wydarzeniu, które będzie mieć miejsce w Pałacu Dożów, wezmą udział także liczni przedstawiciele władz lokalnych, a także biskup pomocniczy diecezji, prezydent Regionu oraz burmistrz i prefekt miasta.

Opublikowano 27/11/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca