Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

31/10/2015 - Dom Generalny - Konferencja prasowa dotycząca “Biegu Świętych”, który łączy się w tym roku ze wsparciem projektu “Sieroty eboli”
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – KONFERENCJA PRASOWA DOTYCZąCA “BIEGU ŚWIęTYCH”, KTÓRY łąCZY SIę W TYM ROKU ZE WSPARCIEM PROJEKTU “SIEROTY EBOLI”
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Rzym)– W dniu dzisiejszym, 31 października, w siedzibie zarządu Regionu Lacjum odbyła się konferencja prasowa dotycząca “Biegu Świętych”, z którego dochód (sms-y), zostanie przekazany Fundacji “Don Bosco Nel Mondo”, by wesprzeć projekt “Sieroty eboli”, który jest realizowany w Liberii.  Jego celem jest przyjście z pomocą dzieciom, które zostały sierotami po tym, jak ich rodzice ponieśli śmierć z powodu eboli. 

Od 25 października wszyscy mogli wesprzeć tę inicjatywę, przekazując 1 czy 2 euro, co łączyło się z wysłaniem sms na numer 45598. Ten numer będzie czynny do 1 listopada. 

“Biegowi Świętych”, który odbędzie się w dniu 1 listopada, będzie również patronować wyjątkowy sportowiec, zwycięzca 4 medali na olimpiadach lekkoatletycznych w Los Angeles – Carl Lewis.

W czasie prezentacji VIII edycji “Biegu Świętych” głos zabrali: ks. Nicola Ciarapica, salezjanin misjonarz w Liberii, który zajmuje się realizacją tego projektu; ks. Tulio Orler, prezes Fundacji “Don Bosco nel Mondo; p. Nicola Zingaretti, prezydent Regionu Lacjum, a także p. Paolo Scipioni, prezes ASD “Bieg Świętych”.

W swoim wystąpieniu ks. Nicola Ciarapica powiedział: “Jestem tutaj w imieniu beneficjentów, tj. 200 sierot, które otrzymają waszą pomoc... Nie tylko my, misjonarze i wolontariusze, jesteśmy blisko tych osób, ale także poprzez waszą pomoc, wy staniecie się im bliscy”.

Szczególnym gościem był Carl Lewis, który w czasie konferencji prasowej podziękował przede wszystkim organizatorom za zaproszenie do udziału w tej inicjatywie, a następnie dodał: “Sport jest aktywnością człowieka, która ukazuje, że osoba nie jest definiowana na bazie rasy, narodowości, płci, umiejętności... Tym, co się liczy, jest jego charakter, jego zdolność do relacji, jego “fair play” i jego poczucie szacunku względem drugiego.

Jestem silnie przekonany, że sport może promować i konsolidować solidarnościową pomoc na rzecz tych, którzy są mniej od nas szczęśliwi... W tym przypadku w odniesieniu do rodzin dzieci, których życie zostało zniszczone przez ebolę”.

Na koniec swojego wystąpienia Carl Lewis powiedział: “Dzisiaj jestem tutaj, a jutro będę uczestniczyć w starcie “Biegu Świętych”, ponieważ im bardziej będziemy obecni, tym silniejszy będzie apel o pomoc na rzecz sierot w Liberii. Tak więc liczę na wasze zaangażowanie, na wasze wsparcie, musimy działać razem, biec razem na rzecz lepszego świata, w którym znajdzie się miejsce dla wszystkich”. Lewis skierował także wideoprzesłanie do tych wszystkich, którzy uprawiają sport, zwłaszcza ludzi młodych.

Na koniec przypominamy, że bieg liczyć będzie 10 kilometrów, a pobiegnie ponad 6000 osób. Będzie się rywalizować jutro, w niedzielę 1 listopada, począwszy od godz.  9.00. Trasa biegu będzie przebiegać ulicami centrum Rzymu, start i meta na Placu Świętego Piotra.

Opublikowano 31/10/2015

 

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca