Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

26/5/2015 - Hiszpania - Nagrodzony projekt ośrodków młodzieżowych na rzecz imigrantów
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – NAGRODZONY PROJEKT OśRODKÓW MłODZIEżOWYCH NA RZECZ IMIGRANTÓW

(ANS – Walencja)– Hiszpańska Liga Edukacji i Kultury Ludowej nagrodziła projekt “CACE” Federacji salezjańskich ośrodków młodzieżowych – “Valdocco”. Ta nagroda, która została wręczona 20 maja w siedzibie Uniwersystetu Valladolid, jest wyróżnieniem za dobre praktyki, jakie są realizowane na rzecz imigrantów.

Projekt “CACE” (Ośrodki Pomocy i Kompensacji Edukacyjnej) jest projektem integralnym, adresowanym do dzieci i młodzieży imigrantów drugiego pokolenia, pozwalającym rozpoznać potrzeby o charakterze społeczno-edukacyjnym, podjąć skoordynowane działania we współpracy z instytucjami społeczno-edukacyjnymi, jak również uwrażliwić i promować kulturę wychowania do wartości. 

W tym celu Federacja “Valdocco” realizuje w swoich ośrodkach różne formy działalności: pomoc szkolna, działania w zakresie umiejętności społecznych, warsztaty dotyczące metod nauki, towarzyszenie indywidualne, formacja rodzin, lekcje hiszpańskiego, edukacja w zakresie zdrowia, wycieczki kulturowe, obozy szkolne...

Od 2009 roku te działania są finansowane przez Ministerstwo Pracy i Opieki Społecznej oraz Fundusz Europejski ds. Imigracji. Hiszpańska Liga Edukacji i Kultury Ludowej każdego roku wyróżnia 10 najlepszych praktyk finansowanych przez Fundusz w kategorii integracja społeczna. Gdy chodzi o te aktualne, realizowane od 2013 roku, komisja nagrodziła projekt “CACE” salezjańskich ośrodków młodzieżowych. 

W czasie ceremonii wręczenia nagród Laura González, sekretarz techniczna Federacji; Érika Cruz, odpowiedzialna za stronę techniczną projektu, oraz Santi Domínguez, reprezentujący Radę Wykonawczą Salezjańskich Ośrodków Młodzieżowych w Hiszpanii, przedstawili wspomniany projekt “CACE”.

Projekt jest realizowany przez 12 ośrodków młodzieżowych Federacji: “Boscoarévalo” (Arevalo, Ávila), “Cejusa” (Madryt), “Citycentro” (Madryt), “La Rokosa” (La Roda, Albacete), “Las Aves” (Aranjuez, Madryt), “Las Naves” (Alcala de Henares, Madryt), “María Auxiliadora” (Salamanca), “Nuruber” (Bejar, Salamanca), “Paseo” (Madryt), “Pizarrales” (Salamanca), “Puertobosco” (Puertollano, Ciudad Real) i “Savio” (Madryt).

Federacja “Valdocco” współpracuje z innymi federacjami ośrodków młodzieżowych z różnych Wspólnot Autonomicznych Hiszpanii, zrzeszonych pod wspólnym parasolem Konfederacji Księdza Bosko Ośrodków Młodzieżowych w Hiszpanii. Wszystkie ośrodki młodzieżowe i federacje realizują projekty podone, jak ten nagrodzony, uwzględniając aktualne potrzeby dzieci i młodzieży, którymi się opiekują, oraz własne możliwości.

Obecnie w Hiszpanii jest 104 salezjańskich ośrodków młodzieżowych, w których pracuje 3205 animatorów na rzecz 33 tysięcy dzieci i młodzieży.

Zdjęcia dotyczące tego projektu i z uroczystości wręczenia nagród są dostępne na następującym linku.

Opublikowano 26/05/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca