Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

15/10/2014 - Hiszpania - Kampania “Dzieci eboli”
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – KAMPANIA “DZIECI EBOLI”

(ANS – Madryt) – W ostatnich dniach dwa nowe kraje dołączyły do tych dotkniętych ebolą: Demokratyczna Republika Konga i Senegal, które dołączają do Sierra Leone, Nigerii, Liberii i Gwinei-Konakry. W odpowiedzi na tę sytuację, hiszpańska organizacja pozarządowa “Jóvenes y Desarrollo” wspiera salezjanów zaangażowanych w akcję pomocy, czyniąc to poprzez kampanię “Dzieci eboli”.

Panika dotyka rodzin, które muszą zmierzyć się, w swojej bezbronności, z tą epidemią. Pomimo inspekcji, którym poddawane są domy, prowadzonych w celu wychwycenia potencjalnych chorych i poddania ich kwarantannie, ta nerwowa atmosfera wcale się nie maleje. Dzieci są tymi, które najbardziej cierpią z powodu tej epidemii. „Rodziny są bardzo przestraszone, uważając, że dzieci mogą zarazić pozostałych członków rodziny i wspólnoty” – mówi pan Lothar Wagner, salezjanin koadiutor, ekonom Ośrodka „Don Bosco Fambul” w Freetown, w Sierra Leone.

Rząd Sierra Leone poprosił misjonarzy o zajęcie się dziećmi, które są odrzucane przez rodziny z obawy przed zarażeniem. Według danych rządowych, do końca tego roku tych porzuconych dzieci może być 200. “Już podejmujemy pewne działania i przygotowujemy nasze niektóre pomieszczenia pod tym kątem” – oświadcza ks. Jorge Crisafulli, przełożony Inspektorii Afryki Zachodniej Anglojęzycznej (AFW).

“Don Bosco Fambul” otworzył ośrodek pomocy kryzysowej dla dzieci i młodzieży, którzy cierpią z powodu eboli, czy też przeszli tę chorobę albo utracili swoich rodziców.

NGO “Jóvenes y Desarrollo”, poprzez kampanię “Hijos del Ébola” (Dzieci eboli), ma zamiar wesprzeć lokalnych partnerów, uczulając na stan aktualnej sytuacji, która w tym momencie wydaje się być poza kontrolą. Każdy, kto tego pragnie, może podjąć współpracę z salezjanami, pomagajac im w opiece nad tymi dziećmi i młodzieżą, którzy zostali sierotami z powodu eboli, albo też zostali odrzuceni przez swoje rodziny.

By uzyskać więcej informacji na temat kampanii i dowiedzieć się o sposobie uczestnictwa w niej wystarczy wejść na stronę organizacji Jóvenes y Desarrollo.

Opublikowano 15/10/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca