Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

9/9/2014 - Włochy - Rozpoczyna się XXIII Kapituła Generalna Córek Maryi Wspomożycielki
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – ROZPOCZYNA SIę XXIII KAPITUłA GENERALNA CÓREK MARYI WSPOMOżYCIELKI

(ANS – Rzym) – Córki Maryi Wspomożycielki z wszystkich stron świata przybyły do Rzymu, aby wziąć udział w XXIII Kapitule Generalnej na temat “Być dzisiaj z młodymi domem, który ewangelizuje”. Oczywiście, Kapituła Generalna stanowi okazję i doświadczenie, czas refleksji i szczególnego wzywania Ducha Świętego w perspektywie rozwoju Instytutu w najbliższych latach.

W XXIII Kapitule Generalnej Instytutu CMW uczestniczą 194 Córki Maryi Wspomożycielki. Wśród nich znajduje się 16 sióstr z Rady Generalnej, 77 inspektorek, 5 przełożonych Wizytatorii, 92 delegatki i 4 osoby zaproszone. 113 siostry kapitulne uczestniczą w Kapitule po raz pierwszy. 12 sióstr jest pochodzenia afrykańskiego , 33 – azjatyckiego, 76 – europejskiego, a 73 – amerykańskiego. Uczestniczki Kapituły odgrywają rolę rzeczniczek charymatycznej drogi, jaką 12 959  CMW realizuje na całym świecie. Aktualnie są obecne w 94 krajach na wszystkich kontynentach: w 24 krajach Afryki-Madagaskaru jest ich 516, w 23 krajach Ameryki – 4031, w 21 krajach Azji – 2473, w 22 krajach Europy – 5890 i w czterech krajach Oceanii – 49. Są to liczby, które potwierdzają żywotność i ekspansję Instytutu.

W dniu 8 września odbyło się pierwsze spotkanie kapitulnych, które było czasem poznania się, z pozdrowieniem Matki Yvonne Reungoat. Natomiast w czasie zgromadzenia, które koordynowała kierownik Kapituły w osobie siostry Chiary Cazzuoli, został wręczony materiał i zostały podane informacje ukierunkowujące czas rozpoczęcia okresu kapitulengo.

W dniu 9 września przewidziany jest wyjazd kapitulnych do Mornese, gdzie w dniach 10-17 września odprawią rekolekcje, które poprowadzi bp Thomas Menamparampil, salezjanin, emerytowany arcybiskup Guwahati, w Indiach. W dniu 17 września, rano, udadzą się do Turynu, aby wziąć udział w celebracji eucharystycznej na zakończenie rekolekcji, zaś po południu złożą wizytę we wspólnocie w Nizza Monferrato.

22 września będzie mieć miejsce oficjalne otwarcie Kapituły Generalnej XXIII, w którym będzie uczestniczyć również Przełożony Generalny Salezjanów – ks. Ángel Fernández Artime. Rozpoczęcie będzie bepośrednio transmitowane (streaming) na stronie Instytutu w dziale “Il Capitolo in diretta”. Także tam będzie można śledzić cały przebieg Kapituły i uczestniczyć w niej w sposób interaktywny.  

Opublikowano 09/09/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca