Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

4/8/2014 - Indie - “Assam Don Bosco University” wprowadza nowy kierunek: „zbieżne media i technologie”
Zdjęcie artykułu -INDIE – “ASSAM DON BOSCO UNIVERSITY” WPROWADZA NOWY KIERUNEK: „ZBIEżNE MEDIA I TECHNOLOGIE”
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Guwahati) – Na początku swojego siódmego roku akademickiego “Assam Don Bosco University” wprowadza nowy kierunek podyplomowy: “Zbieżne media i technologie”. Został on zaprezentowany w dniu 31 lipca, a pierwsza grupa, która będzie na nim studiować, obejmuje 8 mężczyzn i 4 kobiety.

Kierunek ten, pierwszy w Indiach, jest adresowany do studentów nie tylko ze stanu Assam i pobliskiego Meghalaya, ale także stanów dalej położonych, takich jak Rajasthan, Kerala, Andhra Pradesh i Maharashtra.

“To niewiarygodne, jak entuzjastycznie został przyjęty ten innowacyjny kierunek przez studentów, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę w zakresie mediów społecznych, czyniąc go swoją opcją zawodową” – stwierdził rektor uniwersytetu – ks. Stephen Mavely, salezjanin, komentując wielki sukces tej propozycji szkoleniowej, na którą odpowiedziału 17 studentów, niektórzy także z Myanmaru i Sudanu.

Pan HS Das, zastępca głównego sekretarza stanu Assam, po inauguracji roku akademickiego 2014/2015 na Wydziale Technologii i Nauk Społecznych kampusu Azara, dokonał także otwarcia nowej auli, gdzie będą  się odbywać wykłady w ramach tego nowego kierunku studiów.

“Proponujemy innowacyjne programy, aby dotrzeć do jak najszerszego kręgu ambitnych studentów północno-wschodniego obszaru Indii, na takich kierunkach studiów, jak filozofia i nauki ścisłe, a także – innowacyjne podejście do mediów społecznych, co jest realizowane za pośrednictwem zbieżnych mediów i technologii” – dodał ks. Mavely.

Ten kierunek ma umożliwić studentom zdobycie odpowiednich kwalifikacji w zakresie dziennikarstwa, relacji publicznych, technik reklamowych i badawczych, a wszystko to przy wykorzystaniu mediów społecznych, dołączając do tego także realizację filmów video, która będzie przeniesieniem scenariusza na ekran.

“Nowe platformy multimedialne - Blog, Twitter, YouTube, Podcast, Facebook i inne sieci społecznościowe – są tak liczne, perswazyjne, oddziaływujące i szybkie w rozwoju, że stałym wyzwaniem jest dotrzymywanie kroku ostatnim tendencjom na tym polu” – stwierdził ks. CM Paul, salezjanin, odpowiedzialny za departament ds. komunikacji społecznej ADBU, w czasie uroczystej ceremonii inauguracji tego nowego kierunku.

Po uroczystościach inauguracyjnych studenci mieli możliwość odbycia dwudniowego programu szkoleniowego, który został przygotowany we współpracy z kierownictwem sektora wychowawczego.

I na koniec, należy zaznaczyć, że z nowym rokiem akademickim zostaną wprowadzone dalsze dwa kursy podyplomowe, jeden w zakresie filozofii, a drugi – fizyki.

Opublikowano 04/08/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca