Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

23/5/2014 - Dom Generalny - 100 nowych salezjanów dla Maryi Wspomożycielki
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – 100 NOWYCH SALEZJANÓW DLA MARYI WSPOMOżYCIELKI
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Rzym– Także w tym roku, w maju, miesiącu maryjnym, w wielu nowicjatach salezjańskich regionów azjatyckich będzie mieć miejsce pierwsza profesja zakonna. Z tym miesiącem przybędzie ponad stu nowych salezjanów.  

W dniu 6 maja, w Cebu, w inspektorii Filipin Południowych, pierwsze śluby złożyło 14 nowicjuszy: 12 jako klerycy i 2 jako koadiutorzy. Przyjął ich śluby przełożony inspektorii – ks. George Militante. 6 nowicjuszy pochodzi z Filipin Południowych (FIS), 7 z Filipin Północnych (FIN) – łącznie z dwoma nowicjuszami z Papui-Nowej Gwinei – a jeden z inspektorii chińskiej (CIN).

W dniu wczorajszym, 23 maja, swoje śluby złożyło czterech nowicjuszy salezjańskich z Myanmaru: wszyscy jako klerycy. Śluby złożyli na ręce przełożonego Wizytatorii – ks. Maurice Vallence.

Jutro, w uroczystość Maryi Wspomożycielki, swoje śluby złożą natomiast liczni młodzi, którzy przebywają w nowicjatach salezjańskich Indii.

W nowicjacie w Nashik, na terenie inspektorii Mumbaju: 19 nowicjuszy – wszyscy oni, z wyjątkiem jednego, jako klerycy. Wszyscy pochodzą z Indii i zostaną przydzieleni do Inspektorii Mumbaju (12) i Panjim (7). Przyjmie ich śluby przełożony inspektorii Mumbaju – ks. Godfrey D’Souza.

Dalej, 20 nowicjuszy z inspektorii Guwahati z następujących nowicjatów: w Sunnyside (Inspektoria Shillong) – 15; w Siliguri (Inspektoria Kalkuty) – 3 i w Sechii (Inspektoria Dimapur) – 2. Cała dwódziestka złoży śluby jako przyszli kapłani.

Podobnie uczynią to nowicjusze z Inspektorii Nowego Delhi, którzy złożą je w nowicjatach inspektorii Kalkuty i Bangalore.

W inspektorii Bangalore, w Padivayal, śluby złoży ogółem 15 nowicjuszy: 12 z tejże inspektorii – wśród nich 11 jako klerycy, a 3 – z inspektorii Nowego Delhi. Ich śluby odbierze przełożony inspektorii Bangalore – ks. Thomas Anchukandam.

Ks. Nestor Guria, przełożony inspektorii Dimapur, przyjmie śluby w nowicjacie w Sechii. Złoży je 16 nowicjuszy, wszyscy Hindusi, ale należący do dziewięciu różnych grup etnicznych.

W nowicjacie “Najśw. Serca Pana Jezusa” w Manoharabad pierwsze śluby złoży natomiast 10 nowicjuszy, wszyscy z terenu tej inspektorii; jeden z nich jako koadiutor. Ich śluby przyjmie ks. inspektor Raminedi Balaraju.

I na koniec dodajmy, że w dniu 1 czerwca swoje pierwsze śluby zakonne złoży także 7 nowicjuszy z Wizytatorii Sri Lanki, co uczynią w towarzystwie swojego magistra – ks. Johna Giaime. Sześciu jako klerycy, a jeden jako koadiutor.

Opublikowano 23/05/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca