Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

15/5/2014 - Dom Generalny - Przełożony Generalny z Matką Reungoat w Portugalii
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – PRZEłOżONY GENERALNY Z MATKą REUNGOAT W PORTUGALII

(ANS – Rzym– W dniu dzisiejszym, w czwartek 15 maja, lotem do Lizbony rozpoczyna się dzisiaj pierwsza międzynarodowa podróż nowego Przełożonego Generalnego, ks. Ángela Fernándeza Artime. Dziesiąty następca Księdza Bosko będzie przebywać pięć dni w tym kraju wraz z Przełożoną Generalną Córek Maryi Wspomożycielki, Matką Yvonne Reungoat, z okazji 62. Pielgrzymki Rodziny Salezjańskiej do Fatimy i Krajowego Dnia Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego 2014. 

Program tych dni jest bardzo bogaty.

Przełożony Generalny wyjeżdża dzisiejszego popołudnia, a przybędzie do Lizbony wieczorem. Jutro, 16 maja, przewidziana jest jego wizyta w wielkim salezjańskim ośrodku wychowawczym w Manique, gdzie odprawi Mszę św. dla uczniów, a następnie odbędzie spotkanie z salezjanami w podeszłym wieku, przebywającymi na tej placówce. Po południu Przełożony Generalny udzieli wywiadów dla programu “Ecclesia” i Biuletynu Salezjańskiego. Spotka się również z salezjanami z tego domu i członkami rady inspektorialnej.

W sobotę, 17 maja, z okazji Krajowego Dnia Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego, będzie mieć miejsce najważniejsze wydarzenie – Pielgrzymka do Fatimy z udziałem całej Rodziny Salezjańskiej. Przed dotarciem do sanktuarium ks. Fernández Artime będzie miał okazję pozdrowić swoich współbraci przebywających w tym mieście i będzie przewodniczyć Eucharystii z ich udziałem. Po południu skieruje swoje słowa do ludzi młodych, którzy realizują swoją drogę powołaniową, biorąc udział w cyklu “Spotkań z Ks. Bosko”, a następnie, w kaplicy Sanktuarium Objawień odda hołd Dziewicy Maryi.

O godz. 18.00, czasu lokalnego, przewidziany jest spektakl “Sztuka i wiara”, który odbędzie się w Centrum „Paweł VI” tego Sanktuarium, a w czasie którego głos zabiorą również Przełożony Generalny i Matka Generalna. Ten bogaty w różne wydarzenia dzień zakończy się odmówieniem różańca w kaplicy, procesją światła i „słówkiem na dobranoc” ks. Fernándeza Artime i Matki Reungoat.

W niedzielę, 18 maja, oboje przełożonych spotka się z różnymi grupami Rodziny Salezjańskiej z Portugalii, po czym zostanie odmówiony różaniec i, również w Kaplicy Objawień, biskup Algarve, bp Manuel Quintas, będzie przewodniczyć niedzielnej Eucharystii. Po powrocie do Lizbony przewidziana jest wizyta na terenie klasztoru “dos Jerónimos”.

W ostatnim dniu pobytu, w poniedziałek 19 maja, Przełożony Generalny odprawi Mszę św., w której będzie uczestniczyć wspólnota Domu inspektorialnego, po czym spotka się z uczniami salezjańskiej szkoły średniej.

Opublikowano 15/05/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca