Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

13/5/2014 - Portugalia - Festiwal filmów krótkometrażowych: nagrodzone filmy o radości
Zdjęcie artykułu -PORTUGALIA – FESTIWAL FILMÓW KRÓTKOMETRAżOWYCH: NAGRODZONE FILMY O RADOśCI

(ANS – Arcozelo) – Ekipa salezjańskiego duszpasterstwa młodzieżowego inspektorii portugalskiej zorganizowała po raz kolejny Festiwal “Clip Don Bosco”, konkurs filmów krótkometrażowych, adresowany do młodzieży w wieku od 14 do 30 lat.

Celem konkursu jest zachęcenie do prawdziwego protagonizmu młodzieżowego, który w obecnym czasie wyraża się coraz bardziej w dawaniu świadectwa o Chrystusie na tzw. “kontynencie cyfrowym” (jak to określił Benedykt XVI w swoim Orędziu na XVI Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu w 2009 roku ). A poza tym, poprzez ten festiwal chce się promować dzielenie się wartościami salezjańskimi i wychowywać młodzież do właściwego wykorzystania środków komunikacji społecznej. 

Hasłem obecnej edycji, 2014, było “Sementes de Alegria” (Ziarna radości), co łączyło się z tematem przewodnim działalności szkół salezjańskiego tegoż roku: “Być szczęśliwymi – teraz i w wieczności”. Aby ułatwić młodym refleksję nad tym tematem, na stronie Ekipy krajowej salezjańskiego duszpasterstwa młodzieżowego zostały udostępnione różne dokumenty, pogłębiające ten temat.   

Filmy krótkometrażowe, biorące udział w konkursie, zostały zaprezentowane w dniu 25 kwietnia w siedzibie dzieła “N.S. de Fatima” w Arcozelo, prowadzonego przez córki Maryi Wspomożycielki. Jury tworzyli: ks. Rui Alberto, dyrektor wydawniczy “Edições Salesianas” w Porto; s. Alzira Sousa z ekipy inspektorialnej duszpasterstwa młodzieżowego CMW; pan Orlando Camacho, salezjanin, ekonom inspektorialny; s. Teresa Silva, specjalistka w zakresie technologii komunikacji audiowizualnej, absolwentka Wyższej Szkoły Muzyki, Sztuki i Teatru w Porto. Jego werdykt był następujący:

1. miejsce: “Tive sede e não me deste de beber”(ośrodek w Estoril);

2. “Sementes de Alegria” (Mirandela);

3. “Tríade da Felicidade  (Poiares).  

Wyróżnienie specjalne i nagroda za najlepszy scenariusz przypadła filmowi “Sementes da Alegria”(Manique).

Gdy chodzi o inne filmy, biorące udział w konkursie, wszystkie one są dostępne na kanale YouTube salezjańskiego duszpasterstwa młodzieżowego. Mowa tu o następujących filmach krótkometrażowych:

Jardim de Alegria”; (Poiares); “Quem Semeia Alegria, colhe Santidade”; (Arcozelo); “Sementes da Vida” (Porto); “Sementes da Alegria”(Manique); “Tristezas Apagadas, Alegrias Recuperadas”  (Porto).  

Opublikowano 13/05/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca