Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

7/5/2014 - Mozambik - Projekt społeczny dla obszaru wiejskiego
Zdjęcie artykułu -MOZAMBIK – PROJEKT SPOłECZNY DLA OBSZARU WIEJSKIEGO

(ANS – Moatize– Na salezjańskiej placówce misyjnej w Moatize, w prowincji Tete, po raz drugi jest realizowany projekt „Austria-Moatize”. Projekt ten, pilotowany przez NGO z Austrii “Jugend Eine Welt”, zakłada finansowe wsparcie rozwoju społecznego, co jest realizowane w ramach “Zintegrowanego programu walki z ubóstwem poprzez rozwój wsi i edukację ludności 2013-2015”.

Celem projektu jest podniesienie zdolności członków wspólnoty wiejskiej, gdy chodzi o wprowadzenie innowacji w rolnictwie i hodowli, co pozwoli zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe i ewentualny dochód. Aby tego dokonać w ramach projektu i pod okiem swoich promotorów, rolnikom pomaga się wprowadzić lub zwiększyć produkcję warzyw, zastosować nowe sposoby produkcji i przerobu produktów, a także zająć się hodowlą zwierząt.

Doświadczenie, związane z poprzednią edycją tego projektu, wykazało, że rolnicy są zdolni do przyjęcia i wprowadzenia w praktykę różnych rad, polepszając swoje warunki materialne: niektórzy z nich zaczęli uprawiać pomidory, czego wcześniej nie robili; inni byli w stanie sprzedawać swoje produkty, ulepszając swoje mieszkania. I było jeszcze wiele innych pozytywnych przykładów, jakie odnotowano w tym czasie.

Bezpośrednimi beneficjentami tej drugiej edycji projektu (2013-2015) jest tysiąc rodzin, co daje ogółem ok. 5 tys. osób zamieszkujących tereny wiejskie dystryktu Moatize. Zaś pośrednio korzyści te rozkładają się na jeszcze większą liczbę osob, ok. 8 tysięcy, żyjących w okolicy.

Projekt jest realizowany w następujących miejscach: Inhangoma – 3 wspólnoty; Kambulatsitse – 4 wspólnoty; Mecungas; Mussacama i Nkondezdze.

Projekt edukacyjny w zakresie rozwoju obejmuje różne linie działania:

  • wzmocnienie umiejętności ludzkich w zakresie technik rolniczych i hodowli zwierząt dzięki zaangażowaniu personelu realizującego projekt;
  • promocja ogrodnictwa i sadownictwa;
  • rozwój hodowli krów i owiec;
  • dostarczenie rolnikom pomp nawadniających, jak również wsparcie szkół i ośrodków sanitarnych;  
  • pomoc w tworzeniu i odnowie stowarzyszeń we wspólnotach.

Opublikowano 07/05/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca