Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

30/4/2014 - Dom Generalny - Młodzi w formacji dyskutują o komunikacji społecznej
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – MłODZI W FORMACJI DYSKUTUJą O KOMUNIKACJI SPOłECZNEJ

(ANS – Rzym– Kontynuując doświadczenie, zainicjowane w 2012 r., w przyszły weekend (2-3 maja) młodzi w formacji początkowej, salezjanie (SDB) i córki Maryi Wspomożycielki (CMW) z Włoch, będą uczestniczyć w dniu studium i refleksji poświęconym tematowi 48. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu: “Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”. Miejscem tego spotkania będzie Papieski Uniwersytet Salezjański (UPS) w Rzymie.

Spotkanie, zorganizowane przez Dykasterię ds. komunikacji społecznej SDB, Sektor ds. komunikacji społecznej CMW, Papieski Wydział Nauk o Wychowaniu “Auxilium” i Wydział Nauk Komunikacji Społecznej UPS, adresowane jest przede wszystkim do młodych SDB i CMW w formacji początkowej: nowicjuszy i nowicjuszek z Włoch, studentów z „San Tarcisio” w Rzymie, studentów teologii z „Gerini” oraz do „Junioratu” sióstr z Włoch i domów z nim powiązanych.

W czasie tego spotkania będą omawiane dyspozycje i postawy, jakie są konieczne do tego, aby dialog interpersonalny był owocny: w jaki sposób stać się bliźnim?, zwłaszcza w sytuacjach szczególnie trudnych? jakie strategie komunikacyjne zastosować, aby dotrzeć do młodych, wśród których działamy? jaki rodzaj obecności/świadectwa chrześcijańskiego powinien zaistnieć w sieci? To niektóre z pytań, z którymi zmierzą się młodzi uczestnicy.

Spotkanie rozpocznie się po południu w piątek 2 maja słowami powitania uczestników ze strony radców ds. komunikacji społecznej SDB i CMW: ks. Filiberto Gonzáleza i s. Giuseppiny Teruggi oraz dyrektora “Auxilium” – s. Piny Del Core i dziekana FCS – ks. Mauro Mantovaniego.

Następnie, po video zrealizowanym przez ks. Enrico Cassanellego, będzie mieć miejsce główny punkt programu – dyskusja panelowa, którą poprowadzi ks. Donato Lacedonio, a w czasie której głos zabiorą: s. Maria Spólnik (wykładowca “Auxilium”), ks. Domenico Ricca (prezes Federcji SCS/CNOS – “Salesiani per il sociale” i kapelan więzienia dla nieletnich w Turynie) oraz ks. Paolo Benanti (wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego). Potem nastąpi podział na grupy, będzie mieć miejsce wymiana opinii, rozmowa z prelegentami, a po odmówieniu nieszporów – “słówko na dobranoc”, które skieruje do uczestników ks. Carlo Nanni, rektor UPS.

Sobotni program, 3 maja, przewiduje 9 warsztatów, na które młodzi w formacji będą mogli się zapisać zgodnie ze swoim zainteresowaniem: piosenka i przekaz muzyczny; kino, kultura spotkania; story-telling; teatr; komunikacja interkulturowa; sieć jako droga spotkania i zbliżenia; słowo Boże i komunikacja w zbliżeniu; słuchanie, uczenie się sztuki dialogu; kiedy przekaz jest autentyczny?

Na koniec czasu przedpołudniowego zostanie odprawiona Eucharystia, zaś po południu będzie mieć miejsce dzielenie się pracą zrealizowaną w ramach warsztatów, której moderatorką będzie siostra Anna Rita Cristaino.

Opublikowano 30/04/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca