Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo Salezjańska



IT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

10/4/2014 - Indie - Szkolenie, by pomóc dzieciom ulicy
Zdjęcie artykułu -INDIE – SZKOLENIE, BY POMÓC DZIECIOM ULICY

(ANS – Bangalore) – NGO “Bangalore Oniyavara Seva Coota” (BOSCO), z salezjańskiej Inspektorii Bangalore (INK), zorganizowała szkoleniowy kurs uświadamiający, którego celem było uwrażliwienie władz kolei i personelu policji dworcowej na prawa dzieci z okolic stacji kolejowych oraz zapoznanie ich z przeszłością, jaką mają za sobę te dzieci.

Kurs, który cieszył się także wsparciem Departamentu ds. rozwoju kobiet i dzieci zarządu Karnataki oraz Południowo-zachodniego Odziału Kolejowego Bangalore, miał miejsce w dniu 27 marca właśnie w Bangalore.

W czasie tego spotkania przedstawiono wyniki działań resocjalizacyjnych, jakie przeprowadziło BOSCO w dniach 10-16 marca we współpracy z Departamentem ds. rozwoju kobiet i dzieci: około 52 działaczy, a wśród nich 16 wolontariuszy, zgarnęło z ulicy 202 dzieci; prawie 30 dzieci każdego dnia.

W tym dniu szkoleniowym uczestniczyli liczni przedstwiciele władz służb kolejowych i policyjnych, którzy zwrócili się do około 35 osób, swoich kolegów i podwładnych, zachęcając ich do udziału w tym spotkaniu.

Ks. George PS, dyrektor BOSCO wprowadził w obrady, przedstawiając pobieżnie wyniki operacji przeprowadzonych na stacjach kolejowych w mieście w ciągu ostatnich 18 lat: przeszło 50 tys. uratowanych dzieci.

Po wyliczeniu niektórych przyczyn, które sprawiają, że nieletni uciekają na stacje i dworce (problemy rodzinne, ubóstwo, poszukiwanie pracy...), salezjanin zaznaczył, że podczas gdy dzieci, które spotykają działacze “Bosco”, podejmują edukację, wiele innych zostaje pozostawone sobie samym na stacjach, bardzo łatwo lub kończąc w rękach aferzystów, którzy ich wykorzystują albo też przyjmując postawy antyspołeczne i przestępcze.

W innych wystąpieniach przypomniano o zaleceniach dotyczących opieki nad dziećmi na stacjach kolejowych, jakie wypracowała Komisja krajowa ds. ochorny praw dziecka. Zaznaczono takżę rolę niektórych kluczowych elementów: postaranie się o to, aby na stacjach były osobne ubikacje dla chłopców i dziewcząt; uwrażliwienie personelu policyjnego, by ten unikał wrogich zachowań; nagląca potrzeba założenia “child line” dla opuszczonych nieletnich i uczulenie ich na zagrożenia, jakie niesie życie na ulicy; postawienie na współpracę wszystkich podmiotów tego sektora w celu wprowadzenia zmian, które polepszą życie dzieci.

Opublikowano 10/04/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca