Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

4/12/2013 - Włochy - Wydział Nauk Komunikacji Społecznej UPS będzie obchodzić 25 lat
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – WYDZIAł NAUK KOMUNIKACJI SPOłECZNEJ UPS BęDZIE OBCHODZIć 25 LAT

(ANS – Rzym) – Wydział Nauk Komunikacji Społecznej (FSC) Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego coraz bardziej zbliża się do obchodów 25-lecia istnienia (1989-2014). W najbliższy poniedziałek, 9 grudnia, ks. Pascual Chávez, Przełożony Generalny i Wielki Kanclerz UPS, otworzy rok obchodów.

W rzeczywistości Wyższy Instytut Komunikacji Społecznej (ISCOS) – poprzednik obecnego FSC – oficjalnie powstał już w setną rocznicę śmierci Księdza Bosko, 17 grudnia 1988 r., jak to potwierdza data znajdująca się na końcu dokumentu Stolicy Apostolskiej, zatwierdzającego jego istnienie. Pierwsze zajęcia dla tego kierunku rozpoczęły się jednak w październiku 1989 r., z 15 studentami, a uroczysta inauguracja miała miejsce 8 grudnia 1989 r.

Tak więc obecny rok obchodów rozpocznie się 9 grudnia 2013 r. i potrwa do 8 grudnia 2014 r., a złożą się nań różne inicjatywy i propozycje. Wśród różnych wydarzeń, jakie są przewidziane, znajduje się, jako główny akt tych obchodów, Sympozjum międzynarodowe na temat: “Il futuro della comunicazione: le teorie, le tecniche, le didattiche” (Przyszłość komunikacji: teorie, techniki, dydaktyki), które odbędzie się na UPS w dniach 14 -15 listopada 2014 roku.

Otwarcia roku obchodów dokona ks. Chávez w czasie spotkania, które odbędzie się Auli CS1 w godzinach 17.30 – 18.45. Jest ono otwarte dla wszystkich i można będzie go śledzić (streaming) na stronie internetowej Wydziału.

Z tej, tak bardzo szczególnej okazji Wydział zgromadzi swoich profesorów, studentów, byłych wychowanków i przyjaciół przede wszystkim w tym celu, aby przyjrzeć się roli, jaką odegrał,  i drodze, jaką przemierzył, w kompetentny sposób, przez wszystkie te lata, jak również temu, co czeka go w przyszłości. W tą perspektywę wpisują się prezentacje, jakie będą mieć miejsce w czasie tego spotkania: rezultatów badań dotyczących byłych wychowanków FSC oraz pracy, jaką wykonują obecnie po skończeniu studiów, które zostały przeprowadzone pod kierunkiem pani prof. Marii Paoli Piccini, a także druga prezentacja – Agencji Young4young, której dokonają prof. Paola Springhetti i prof. Vittorio Sammarco.

Spotkanie rozpocznie się słowami powitania dziekana Wydziału Nauk Komunikacji prof. Mauro Mantovaniego, a zakończy się wystąpieniem rektora UPS, prof. Carlo Nanniego.

Opublikowano 04/12/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca