Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

3/12/2013 - Hiszpania - Kurs na temat sieci społecznościowych, zorganizowany przez zakonników hiszpańskich
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – KURS NA TEMAT SIECI SPOłECZNOśCIOWYCH, ZORGANIZOWANY PRZEZ ZAKONNIKÓW HISZPAńSKICH

(ANS – Madryt) – Zgodnie z mottem “Daj się poznać. Komunikacja w sieci”, w dniach 22-23 listopada w domu inspektorialnym w Madrycie odbyło się spotkanie szkoleniowe poświęcone użyciu sieci społecznościowych w komunikacji instytucjonalnej organizacji religijnych.

Uczestniczyło w nim 60 osób, które są odpowiedzialne za komunikację społeczną w zgromadzeniach i organizacjach religijnych. Kurs, zorganizowany przez Departament ds. komunikacji społecznej i internetu Konferencji Zakonników Hiszpanii (CONFER), prowadził ks. Javier Valiente, salezjanin.

Były omawiane różne aspekty pracy w sieci. Ks. Valiente przedstawił profil community manager, wskazał na konieczność i znaczenie planu komunikacji społecznej w sieci i podjęciu odpowiednich kroków w celu jego opracowania, omówił zastosowanie powszechnych i profesjonalnych sieci społecznościowych, sposób zachowania w sytuacjach kryzysowych, narzędzia pomiaru i ustawienia wyszukiwarek.

Susana Hortigosa, z ekipy iMision, mówiła o świecie blogów i podkastów, jako narzędziach komunikacji, i przytoczyła niektóre przykłady, uwzględniając oba te przypadki. Także wiele miejsca poświęcono zagadnieniom dotyczącym grafiki i jakości zdjęć. José María Martín prowadził sesję praktyczną, w czasie której podał różne wskazówki związane z polepszeniem wyglądu sieci, profili w sieciach społecznościowych…  

Poruszono również kwestie prawnych konsekwencji obecności w internecie, często niesłusznie lekceważone. Adwokat Pablo Fernández, ekspert internetowego prawa i własności intelektualnej, wypowiedział się, w luźnym i żartobliwym stylu, na temat aspektów prawnych, które należy uwzględniać w komunikacji cyfrowej.

Warto podkreślić znaczący udział członków Rodziny Salezjańskiej, a wśród nich delegatów inspektorialnych i odpowiedzialnych za komunikację w różnych środowiskach salezjańskich.

Opublikowano 03/12/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca