Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

26/7/2012 - Dom Generalny - Projekt Europa: najbliższe, IV spotkanie Inspektorów
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – PROJEKT EUROPA: NAJBLIżSZE, IV SPOTKANIE INSPEKTORÓW

(ANS – Rzym) – Od piątku 30 listopada do niedzieli 2 grudnia w “Salesianum” Domu Generalnego w Rzymie będzie się odbywać IV spotkanie Inspektorów Europy w celu weryfikacji drogi przebytej w ramach Projektu Europa, rozpoczętym oficjalnie przez Zgromadzenie Salezjańskie w styczniu 2009 r.

W liście zapraszającym do udziału w tym spotkaniu, wysłanym wczoraj, 25 lipca, Przełożony Generalny wskazuje na dwa główne cele spotkania: 
• ocenić drogę, jaką przemierzyły Inspektorie europejskie, przyjmując i urzeczywistniając Projekt Europa;
• przeprowadzić “europejską” refleksję, wychodząc od Zgromadzenia Synodu Biskupów na temat “Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej”.

Zostaną przedstawione przy tej okazji rezultaty badania, jakie zostało przeprowadzone w styczniu na temat zjawiska migracji w Europie, ze szczególnym odniesieniem do dzieł i działalności duszpasterskiej salezjanów. Badanie to zostało wykonane pod kierunkiem ks. Vito Orlando, wykładowcy Wydziału Nauk o Wychowaniu Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie.

Tak więc 4 tematy będą przedmiotem obrad Inspektorów Europy: Weryfikacja Projektu Europa, Nowa ewangelizacja w Europie, Migracja w Europie i Przyszłość Projektu Europa.

Pierwsze spotkanie Inspektorów Europy odbyło się w dniach 1-5 grudnia 2004 r., a jego tematem było “Razem dla młodzieży Europy”; drugie w dniach 27-30 listopada 2008 r., w czasie którego została określona treść projektu, jakiego zażądała Kapituła Generalna 26; i na koniec, trzecie spotkanie, które miało miejsce w dniach 26-28 listopada 2010 r., w czasie którego zwrócono szczególną uwagę na pierwszą grupę tematyczną: “endogeniczna (wewnętrzna) rewitalizacja charyzmatu salezjańskiego”.
 
Opublikowano 26/07/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca