Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

10/5/2013 - Holandia - Przełożony Generalny otwiera nową placówkę salezjańską w Amsterdamie
Zdjęcie artykułu -HOLANDIA – PRZEłOżONY GENERALNY OTWIERA NOWą PLACÓWKę SALEZJAńSKą W AMSTERDAMIE
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS - Amsterdam) – W tych dniach Przełożony Generalny przebywa z wizytą w Inspektorii Belgii Północnej – Holandii pw. św. Jana Berchmansa. W dniu wczorajszym zainicjował nową wspólnotę w Amsterdamie, która, jak to określił ks. Chávez, jest aktem wiary i odwagi, aby młodzież dostąpiła darów Ks. Bosko, którymi są: uprzywilejowane ukochanie ich, przekonanie o wartości wychowania i System Prewencyjny – jako metoda wychowawcza i forma duchowości. 

Po przybyciu na lotnisko w Brukseli w środowe popołudnie, 8 maja, Przełożony Generalny został powitany przez ks. inspektora Marka Tipsa i sekretarza inspektorialnego, ks. Erica Haelvoeta, którzy towarzyszyli mu do domu inspektorialnego w Sint-Pieters-Woluwe, gdzie spędził popołudnie, a wieczorem spotkał się z salezjanami ze wspólnoty w klimacie braterskim i modlitewnym. 

We wczesnych godzinach porannych w dniu wczorajszym, 9 maja, Przełożony Generalny udał się do Amsterdamu. Został powitany przez grupę salezjanów holenderskich, niektórych młodych współpracowników oraz trzech salezjanów, którzy utworzą nową, międzynarodową wspólnotę: ks. Dominieka Deraeve (Belgia Północna), ks. Pedro Mario Ayala (z inspektorii Meksyk-Guadalajara) i ks. Arokiaraja Mariasusaia (z inspektorii Indie-Tiruchy).

W czasie nabożeństwa Słowa Przełożony Generalny, improwizując, dziękował Bogu za to, co uczyniła salezjańska Holonadia, aby ewangelizować młodzież z wielu krajów. Nowa placówka oznacza, dla współczesnej Holandii, dalsze niesienie Ewangelii ludziom młodym. I jest to placówka, która w pełni wpisuje się w optykę Projektu Europa. „To pięknie, że to otwarcie łączy się z uroczystością Wniebowstąpienia, w której Kościół uświadamia sobie, że opuszcza go Jezus, wstępujący do nieba. Ale Jezus Zmartwychwstały – podkreślił – nie pozostawił nas samych, ponieważ dał nam świat jako odbiorcę jego Ewangelii i obiecał nam zesłać swojego Ducha, by nam towarzyszył i nas prowadził”. 
 
We wczesnych godzinach popołudniowych, w pobliskim kościele prarafialnym, przewodniczył Mszy św., w której uczestniczyli także przedstawiciele Rodziny Salezjańskiej z Holonadii. Przedstawiając, w świetle tekstów liturgicznych, znaczenie Uroczystości Wniebowstąpienia, powiedział: „To jest początek, początek czasu Ducha Świętego, który go uobecnia w sakramentach i swoich uczniach, a także wierzących wszystkich czasów, wezwanych do dawania o Nim świadectwa wobec wszystkich ludzi ‘aż po krańce ziemi’. […] To oznacza odnowę naszego zaangażowania na rzecz zdecydowanej walki z każdą formą śmierci, pomagając wyłonić się życiu, zwłaszcza życiu młodzieży. Tak więc Wniebowstąpienie bardziej niż zaproszeniem do opuszczenia ziemi, jest zaproszeniem do przyjęcia jej jako miejsca zbawienia, gdzie już jaśnieje, chociaż jeszcze po części, światło nowych niebios i nowej ziemi, w których znajdzie stałe mieszkanie sprawiedliwość”.
 
Po Eucharystii i po spotkaniu z miejscowymi współbraćmi powrócił do Brukseli, gdzie, po kolacji, spotkał się z dwoma młodymi salezjanami misjonarzami,  Simonem E. Nongrumem (z inspektorii Indie-Guwahati) i Toni Berekiem (z Indonezji), którzy w najbliższą sobotę złożą swoje śluby wieczyste.

Opublikowano 10/05/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca