Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

22/3/2013 - Irlandia - PE: ks. Klement spotyka się z misjonarzami
Zdjęcie artykułu -IRLANDIA – PE: KS. KLEMENT SPOTYKA SIę Z MISJONARZAMI
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Maynooth) – W ubiegłą sobotę, 16 marca, w domu salezjańskim, mieszczącym się w pomieszczeniach uniwersytetu w Maynooth, odbyło się spotkanie refleksji nad aktualnym stanem realizacji Projektu Europa w Inspektorii Irlandzkiej pw. św. Patryka. W spotkaniu uczestniczyli: ks. Václav Klement, Radca ds. Misji salezjańskich; ks. Michael Casey, Inspektor, oraz salezjanie misjonarze, którzy przybyli do Irlandii w ramach Projektu Europa, i wielu innych salezjanów z różnych wspólnot w kraju.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem ks. Klementa. W kazaniu ks. Radca podzielił się swoimi refleksjami dotyczącymi czytań liturgicznych z dnia i swoim doświadczeniem związanym z różnymi salezjańskimi projektami, realizowanymi na całym świecie. Po celebracji był czas na braterskie dzielenie się spostrzeżeniami, które to rozmowy przebiegały w klimacie serdeczności i radości.

Po południu spotkanie zostało wznowione wystąpieniem ks. Inspektora, który wystąpił w roli moderatora, dziękując ks. Klementowi za jego wizytę w Maynooth. Radca ds. Misji omówił znaczenie i cel Projektu Europa – inicjatywy, która została podjęta po Kapitule Generalnej 26 w celu odnowienia obecności salezjańskiej w krajach europejskich. Od tamtego czasu do dzisiaj, jak stwierdził Radca, 7 salezjańskich Inspektorii poprosiło Przełożonego Generalnego o wysłanie misjonarzy. Wśród nich znajduje się także Inspektoria Irlandzka, która obecnie gości 5 misjonarzy: dwóch z Wietnamu, dwóch z Indii i jednego z Polski.

Ks. Klement powiedział także, że doświadczenie związane z przyjęciem misjonarzy wymaga odmiennych posunięć w każdej z tych salezjańskich Inspektorii. “Istotną rzecz jest – stwierdził Radca – by iść do przodu i wierzyć, że poruszamy się we właściwym kierunku”. Po wypowiedzi ks. Klementa miał miejsce dalszy ciąg refleksji i dzielenia się. 

To wspólne spotkanie zakończyło się o godz. 4 po południu, po czym ks. Klement odbył indywidualną rozmowę z każdym z obecnych tam misjonarzy. Wspólnota salezjańska podziękowała mu za wizytę, świadectwo oraz entuzjazm i ładunek energii, jakiego dostarczył misjonarzom, wspierając ich poczynania. Słowa podzękowania powędrowały także pod adresem wspólnoty z Maynooth za jej wspaniałomyślną gościnność.

Opublikowano 22/03/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca